Hayallerine Kavuşan Polis Alican Masalı

Bir varmış bir yokmuş…Gece uyumadan önce polis olma hayali kuran Alican, babasının polis üniformalarını saatlerce izlermiş. Babası akşam eve geldiğinde, Alican heyecanla babasının gününün nasıl geçtiğini dinlermiş. Polis olmanın ne kadar güzel ve havalı olduğunu hayalinde canlandırıp babasına karşı daha fazla hayranlık beslermiş. Babası Alican’ın polis olmak istediğini çok iyi biliyormuş. Her gün polis hikayeleri okuyup okulda arkadaşlarına babası gibi polis olmak istediğini anlatmış.

Okul yolunda trafik polislerini gördüğünde onların yaptıkları el işaretlerini dikkatlice takip edermiş. Ne kadar gösterişli ve iyi göründüklerini düşünüp aslında trafikteki insanların canlarından sorumlu olduklarının bilinciyle içten içe kendini onların yerine koymuş. Polislerin trafiği yönlendirmelerini izlemek onun için büyük mutlulukmuş.

Yıllar Alican için çok hızlı geçmiş. Büyümüş çok akıllı bir delikanlı olmuş. Polislik okulunu kazanıp başarılı bir öğrenci olarak ailesini ve arkadaşlarını gururlandırmış. Dersleri hep çok iyiymiş. Severek okuduğu derslerin ona hayatında çok yardımcı olacağından eminmiş. Çok çalışıp polis okulunu bitirdikten sonra kendi gibi polis arkadaşlarıyla birlikte yapmak istediği mesleğe dair kendini daha fazla geliştirmeye başlamış.

İnsanlara daha fazla nasıl yararı olacağı hakkında her gün arkadaşlarıyla konuşup görüşürmüş. Alican en sonunda bir trafik polisi olmuş. Her gün okula giderken caddede gördüğü trafik polislerinden biri olmuş. Yaptığı işten öyle mutluymuş ki hayallerini yaşadığı için kendiyle gurur duyuyormuş.

Mezun olduğu okulun trafik dersine çağırılan bir trafik polisi olarak bu gururla yola çıkmış. Sınıfa girdiğinde hevesli gözlerle ona bakan çocukları gördüğünde, hayallere kavuşmanın ne kadar güzel ve tatmin edici olduğunu bir kez daha anlamış. Çocuklardan biri onun hayat hikayesini çok merak etmiş. O da çocuğun sorusu üzerine, babasının işine olan saygısından ve onun duruşundan çok etkilenip çocukken bu hayalin peşinden gittiğinden bahsetmiş.

Çocuklar kendisini can kulağıyla dinlemiş ve herkes biraz da yapmak istediği meslekten bahsetmiş. Kimi doktor, kimi mühendis, kimiyse Alican gibi trafik polisi olmak istediğini dile getirmiş. Böylece hayallere ulaşmak için istemek gerektiğini çocuklara aşılamış. Gün sonunda sınıftaki her çocuk birbirlerine hayallerini anlatır haldeymiş.

İlgili Kategorilerimiz Mutlaka İnceleyin:

Masallar

Uyku Masalları

7 Yaş Masalları

8 Yaş Masalları

9 Yaş Masalları  

10 Yaş Masalları

Yeni Masallar

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu