Huzurlu Çiftlik Masalı

Uzun zaman önce, henüz bulutların yumuşak ve pamuk gibi olduğu zamanlarda, sevimli bir köyün yakınında büyülü, görkemli ve neşeli bir çiftlik varmış. Bu çiftlikte yaşayan birçok hayvan, insan ve dört yakın arkadaş çocuk varmış: Ali, Ayşe, Cem ve Deniz. Bu dört arkadaş, birlikte yaşadıkları çiftlikte dostluklarını ve dayanışmayı çok önemsiyorlarmış. Birbirlerinin yardıma ihtiyacı olduğunda hemen koşar, birbirlerine yardım ederlermiş.

Bir gün, çiftlikte büyük bir fırtına başlamış. Rüzgarlar kuvvetle, sinirli bir şekilde esmiş, yağmur damlaları her yeri ıslatarak hiçbir kuru yer bırakmamış. Hayvanlar korkmuş ve ürkmüş, her biri kendi barınağına girerek yağmurdan korunmuş. Kümesin tavukları, rüzgarın etkisiyle uçup gitmek üzereymiş. İşte tam o anda dört arkadaş çocuk, bir araya gelip ellerinden geleni yapmaya karar vermiş.

Ali, kovalarla su toplamaya gitmiş. Tavukların yaşam alanı kuvvetli yağmur yüzünden suyla dolmak üzereymiş.  Ayşe, küçük tavukları güvende tutmak için kulübelerini güçlendirmek için çalışmalara başlamış. Cem, rüzgarın etkisiyle uçmaya çalışan kuşları, sakin ve güvenli bir noktaya toplayarak hayatta kalmalarını sağlamış. Deniz ise, küçük bir tilkinin mahsur kaldığını fark etmiş ve onu kurtarmak için hemen harekete geçmiş.

Birlikte çalışarak, hayvanların çoğunu güvende tutmayı ve yardım etmeyi başarmışlar. Fırtına sona erdiğinde, çiftlik sakinleri minnettarlıkla dört arkadaşa teşekkür etmiş. Arkadaşlar, birlikte çalışmanın ve yardımseverliğin ne kadar önemli olduğunu anlamışlar.

Bu olaydan sonra, dört arkadaş daha da yakınlaşmış ve birlikte yardım edebildikleri bütün canlılara, insan, hayvan ya da bitki, ağaç demeden yardım etmeye karar vermişler.  Artık çiftlikteki hayvanlar, onlara güvendikleri ve yardım ettikleri için minnettar kalmışlar. Dört arkadaş, yardımsever olmaları sayesinde etraflarındaki bütün canlıların takdirini kazanmış. Böylece, dayanışma ve yardımseverlikle geçen mutlu günler, çiftliğin her köşesine neşe ve huzur getirmiş.

Çiftlikteki hayvanlar, dört arkadaşın çiftliğe getirdiği sevgi sayesinde hızla gelişip büyümüş. Bütün hayvanlar, dört arkadaşa daha fazla yardımcı olabilmek için ellerinden geleni yapmaya karar vermiş. Bir araya gelerek, dört arkadaşa katılan çiftlik hayvanları, etraflarında yer alan diğer çiftliklerde de çalışmalara başlayarak, hayvanların yaşam alanlarını iyileştirmeye karar vermiş.

Daha Fazla Uyku Masalları İçin Uyku Masalları Kategorimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu