İki Deli Aşık Masalı

Üniversite yıllarında tanışan iki aşık birbirlerine olan sevgisini her zaman gösterirmiş. Bu iki aşık delillercesine birbirlerine aşıkmış. Fakat başlarına gelecek kötü olaylar aşklarını zedeleyebilirmiş. Ama her ikisi de birbirlerine karşı ne kadar aşık olduklarını bu olaylardan sonra anlayacakmış. İki genç kısa süre içerisinde büyük aşkı bularak sabırları sonunda çok güzel bir ilişki yaşamışlar.

Her iki gencin de okulu bittikten sonra çalışma hayatına girmişler. Fakat çalışma hayatı yüzünden daha az görüşür hale gelmişler. Bu durum ilişkilerini yıpratmış. Ama hiçbir zaman vazgeçmemişler. Genç delikanlının iş yerinde onu beğenen bir kız varmış. Bu kız kötü kalpli bir kızmış. Oğlanın bir sevgilisinin olduğunu bildiği halde kendisine çıkma teklif etmiş. Ama genç delikanlı sevgilisine o kadar aşıkmış ki bu kızı tatlı bir şekilde reddetmiş. Ret cevabı alan kız genç delikanlıya kafayı takmış. Bundan sonra başına gelecekler genç oğlanı üzecekmiş.

Bir gün genç kız oğlanın sevdiği kızın iş yerine gitmiş. Ona birçok yalan söylemiş. Aralarında bir şey olduğundan bahsetmiş. Ama genç kız bu duruma inanmamış. Sevdiği oğlanın onu ne kadar çok saygı duyduğunu ve önemsediğini bildiği için bu kızı güzel bir dille uzaklaştırmış. Ama kızın uzaklaşmaya niyeti yokmuş. İş gerçekten de çok büyümüş.

İki aşık akşam iş çıkışında buluşmuş. Her ikisi de yaşadığı olumsuz olayları birbirlerini anlatmaktan çekilmiş. Çünkü bu durumun aşklarını etkileyeceğini düşünmüşler. Gel zaman git zaman bu iki aşık aralarını bozmak isteyen kişiden birbirlerine bahsetmemiş. Birbirlerine karşı o kadar aşk dolu duygular beslemişler ki küçük bir problem yüzünden birbirlerini üzmekten korkuyorlarmış. Ama bir gün genç kız sevdiği oğlana yaşadığı bu olumsuzluğu anlatmak istemiş. Sadece bilmesi gerektiğini düşünmüş.

Genç delikanlı aşık oldu kızın tavrını çok beğenmiş. Çünkü sorun çıkaran kıza karşı hiç sinirlenmeden tatlı bir dille onu uzaklaştırmış. Bu duruma farklı bir bakış açısı ile bakan iki aşık aslında birbirlerini ne kadar önemsediğini göstermiş. Böylece aralarına kimse girmemiş. Genç delikanlıya kafayı takan kız ise artık pes etmiş. Daha sonra yaptığının yanlış olduğunu görünce her ikisinden de özür dilemiş. Çünkü gerçek aşk hiç kimse tarafından bozulamazmış.

Daha fazla masal okumak isterseniz Hikaye Oku kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Daha Fazla Masal okumak isterseniz Masal Oku, Çocuk Masalları, Kısa Masallar, Bebek Masalları, Uyku Masalları Kategorilerimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu