İnek Mario ve Arkadaşlarının Güzellik Yarışı Masalı

Günlerden bir gün inek Mario bahçede ot yerken yanına diğer arkadaşları gelmiş. Herkesten biraz farklı görünen bu inek arkadaşları tarafından alay konusu olmuş. Üzerindeki benekler daha büyük ve koyu renkliymiş. Bu yüzden arkadaşları ona bakıp gülüyormuş. Bu durum çok canını sıkmış. Hemen annesine gidip durumu anlatmış. Annesi onu teselli etse de hala üzülüyormuş.

İnek Mario aslında ne kadar güzel göründüğünün farkında değilmiş. Bunu fark etmesi için annesi onu başka çiftliklere götürmek istemiş. Orada düzenlenen bazı yarışmalar varmış. En güzel ineği seçen güzellik yarışmasında Mario da yer almış.

Yarışmanın başlamasıyla büyük bir heyecan sarmış inek Mario’yu. Her şeyin çok güzel gideceğini düşünüyormuş. Önce tüm ineklerin fotoğrafları çekilmiş. Daha sonra jüri hepsini detaylı şekilde incelemiş ve notlarını almış. Sıra bizim inek kardeşe gelmiş. Tam fotoğrafları çekilecekken heyecandan dizleri tutmaz olmuş. Annesine bakmış ve güç toplamış. Kendine gelmesi için biraz zamana ihtiyacı varmış. Birkaç dakika dinlendikten sonra tekrar jürinin önüne çıkmış. Bu sefer dimdik ve kendinden emin duruşuyla oldukça asil görünüyormuş. Bu durum jürinin dikkatini çekmiş. Bu sayede yarışmada ilk sıralardaki yerini alabilmiş.

Yarışmanın sonucu yayınlanacakmış. Bunun için Mario’nun bütün arkadaşları ve ailesi toplanmış. Sonuçlar açıklanacağı zaman nefesler kesilmiş. Arkadan Mario’nun arkadaşları gülüp duruyormuş. Onun birinci olabilme ihtimalini hiç düşünmemişler. Ama sonuçlar açıklandığında herkesin ağzı açık kalmış. Bir bakmışlar ki inek Mario birinci olmuş. Ailesi küçük ineği tebrik etmiş.

Arkadaşlarını çok şaşırtan küçük inek birinciliğini kutlamak için kendi evine dönmüş. Daha sonra arkadaşları yanına gelip ondan özür dilemiş. Ne kadar güzel olduğunun farkında değillermiş. Aslında farklı görünmek çirkin olmak anlamını taşımıyormuş. Bunu anlayan küçük ineğin arkadaşları gerçekten çok pişman olmuş. Daha sonra arkadaşlıkları uzun süre devam etmiş. İnek Mario da arkadaşlarını affetmiş.

Birlikte oyun oynamışlar ve bütün gün eğlenmişler. Birincilik alan inek Mario bu ödülü arkadaşlarıyla paylaşmak istemiş. Jüriye giderek arkadaşlarının da dahil olmasını istemiş. Bu sayede hepsi güzellik yarışmasında birincilik elde etmiş.

İlgili Kategorilerimiz Mutlaka İnceleyin:

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu