Issız Bir Adada Yalnız Kalan Adam Masalı

Bir gün yakışıklı bir adam, yolculuk yapmak üzere uçağa binmiş. Uçak, vakti geldiğinde havalanmaya başlamış. Yolculuk saatler alacak kadar uzun bir yolculukmuş. Bir kıtadan diğer bir kıtaya geçişin olduğu ve okyanusların aşıldığı zorlu bir süreçmiş bu.

Yolculuk sorunsuz bir şekilde devam ediyorken gözleri uykuya yenik düşmüş adamın. Kendini uykuya teslim etmiş. Bir süre uyuduktan sonra tekrar uyanmış. Hostesten bir kahve rica edip uykusunun açılmasını sağlamış.

Derken uçak sarsılmaya başlamış. Herkeste bir panik havası oluşmuş. İşler gittikçe kötüye gidiyormuş. Problem her ne ise bir türlü çözülememiş ve uçak düşmeye başlamış.

Adam gözlerini açtığında uçağın ortadan ikiye ayrıldığın fark etmiş. Kendisi dışında geriye canlı kimse kalmamış. Uçağı terk edip dışarı çıkmış. Issız mı ıssız bir adada imiş. Günlerce gezmiş dolaşmış fakat kimselere rastlamamış.

Bir sabah uyandığında elleri ve ayakları bağlı bir şekilde bulmuş kendisini. Ağzı ise bantlanmıştı. Etrafta sadece kadınlar varmış. İçlerindeki tek erkek kendisi imiş. Sadece kadınların bulunduğu bu adada erkeklerden nefret ediliyormuş ve onların yaşamasına izin verilmiyormuş.

Bu kabilenin lideri gelmiş ve adama: “Seni öldürmemiz için bir nedenin var mı?” diye sormuş.

Adam düşünmeye başlamış ve kurtulmak için bir çare aramış ve kadınlara dönüp tek bir cümle kurmuş: “İçinizdeki en çirkin kadın beni derhal öldürsün.” demiş ve hiçbir kadın buna yanaşmamış. Çünkü adam hiçbir kadının çirkin olduğunu kabul etmeyeceğini biliyormuş.

Daha Fazla Çocuk Masalları İçin Kısa Masallar Kategorimizi Ziyaret Ediniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu