Kambur Prenses Masalı

Bir zamanlar bir krallık varmış. Kral ve kraliçenin kısa bir süre önce dünyalar güzeli bir kızları olmuş. Ancak kız serpilip gençleştikçe güzelliğinde bir pürüz oluşmuş. Bu prüz kızın gittikçe kamburlaşmasıymış. Kızın dillere destan güzelliği halk arasında alay konusu olmasına engel olamamış ve tüm halk arasında dedikodusu yapılmaya başlanmış. Kız her ne kadar karşısına geçip dalga geçilmese de hakkında edilen dedikodulardan haberdarmış. Günden güne bu söylentiler kızın gittikçe içine kapanmasına odasından dışarı çıkmamasına neden olmuş.

Kral ve kraliçe kızlarının gittikçe kederlenişini görmekten kahrolmuşlar. Ve kafa kafaya verip ne yapabileceklerini düşünmüşler. Sonunda ise güzel bir balo yapmaya karar vermişler. Belki bu balo sayesinde kızları arkadaşlarıyla eğlenerek kederinden uzaklaşır diye düşünmüşler. Ancak durum sandıkları gibi olmamış. Kızları balonun yapılacağını öğrendiğinde ailesinin daha fazla üzülmesine sebep olmamak için kabul etmiş olsa da içini büyük bir telaş kaplamış.

Her geçen gün prenses daha fazla strese ve endişeye kapılmış. Halkın ve arkadaşlarının yanına çıkmak için kendini yetersiz hissetmekteymiş. Gittikçe yaklaşmakta olan balo günü neredeyse gelmiş çatmış. Kız hala ne yapacağını ve bu durumla nasıl başa çıkacağını düşünüyormuş.

Ve tam balo öncesi günü bir söylenti kulağına çalınmış. Eğer dilek sarnıcına gidip saçından bir tutamı sarnıca bağışlarsa dileğinin gerçekleşeceğini öğrenmiş. Aceleci bir şekilde ve gizlice sarnıca gitmiş. Saçından bir tutam kesip utanç kaynağı olan kamburundan kurtulmayı dilemiş. Ve sakince saraya dönmüş. Heyecanla bir şeylerin olup bitmesini beklerken saatler geçmesine rağmen bir şey olmuyor kamburu öylece yerinde duruyormuş. Prenses en sonunda umudunu kesmiş ve çaresiz bir şekilde yatağa girmiş ve ağlayarak uyuyakalmış.

Sabah mutsuz ve çaresiz bir şekilde gözlerini açmış. Kahvaltı için sessizce hazırlanmış. Aynaya bile bakmadan aşağı inmiş. Aşağı indiğinde kral ve kraliçe şaşkın gözlerle ona bakıyormuş. Kız bakışlarını görünce gözlerinin şiş olduğunu ve kötü göründüğünden öyle baktıklarını düşünüyormuş. Ancak bir anda kral ve kraliçenin gözyaşları içinde kendisine sarılmaları karşısında bu sefer şaşkınlıkla bakan taraf kız olmuş. Anlamsız gözlerle anne ve babasına bakan kız annesinin onu aynanın karşısına götürmesiyle şaşkınlıklar içerisinde kalmış.

Sonunda balo saati gelip çatmış. Herkes kendi halinde eğlenirken prenses kapıdan görünmüş. Herkes şaşkınlıkla bakmaya başlamış çünkü dünyalar güzeli prensesin tek kusuru da ortadan kalkmış. Dileği gerçekleşmiş ve kamburu yok olmuş. O gece balodaki herkes hayranlıkla prensesi izlemiş. Ve prensesin dillere destan güzelliği kısa sürede tüm ülkeye yayılmış. Prenses de artık mutlu ve huzurlu bir şekilde hayatını devam ettirmiş.

Daha Fazla Çocuk Masalları İçin Kısa Masallar Kategorimizi Ziyaret Ediniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu