Kanatlı Aslan Cleo Masalı

Çok ama çok uzun bir zaman önce, çok ama çok uzak bir ülkede, gökyüzünde güzel mi güzel kanatları olup uçan bir aslan yaşardı. Bu aslanın adı ise Cleo’ydu ve kendisi diğer aslanlardan farklıydı çünkü kanatları vardı. Cleo, küçük bir yavruyken bir peri tarafından büyütülmüştü ve bu peri ona uçmayı öğretmişti. Cleo, kendini gökyüzünde uçarken oldukça özgür hissediyordu ve uçarak dünyayı keşfetmekten çok büyük bir keyif alıyordu.

Günlerden bir gün, Cleo, bir köyün üzerinde uçarken bir çocuk onu fark etti. Çocuk, Cleo’nun uçan bir aslan olduğunu görünce şaşkına döndü ve hemen köydeki diğer insanlara haber verdi. Çocuğun verdiği haber hızla yayıldı ve kısa süre içerisinde tüm köy halkı, uçan aslan Cleo’yu görmek için köy meydanında toplandı.

Cleo, insanların meraklı bakışlarını fark etti ve onları daha yakından incelemek için alçaldı. İnsanlar, Cleo’nun kanatlarının güçlü ve güzel olduğunu büyük bir hayranlık içerisinde izlediler. Ancak, birkaç kötü niyetli kişi, bir plan yapıp Cleo’nun kanatlarını kesmek istedi. Cleo, tehlikeyi fark etti ve hemen kaçmak için yükseklere süzülerek uçmaya başladı.

Bu talihsiz durumu yaşayan Cleo, kendini daha önce hiç olmadığı kadar yalnız hissetti. İnsanların kötü niyetlerinden kaçarken, yere inmeden önce bulduğu bir mağaraya sığındı. Orada, küçük bir kuşla tanıştı. Kuş, Cleo’nun hüzünlü hikayesini dinledi ve ona yardım etmeye karar verdi. Cleo, kuşun yardımıyla insanların arasına karışmadan keşfetmeye devam edebileceğini anladı.

Birkaç gün geçtikten sonra, Cleo ve kuş bir şehre vardı. Şehirde, bir sirkte performans sergileyen diğer hayvanlarla tanıştılar. Cleo, oldukça sıcak kanlı bir hayvandı ve bu yüzden diğer hayvanlarla arkadaş oldu ve sirkte yaşamaya karar verdi. Ancak, sirk sahibi Cleo’yu kullanmaya başladı ve onu sık sık gösterilerde kullanarak para kazandı. Cleo, kendini tekrar tutsak hissetti ve kaçmak için bir fırsat aramaya başladı.

Bir gece, Cleo plan yaparak kaçmaya karar verdi. Cleo ve kuş kaçtılar ve başka bir ülkeye doğru yola çıktılar. Vardıkları bu yeni ülkede, Cleo özgürce uçmaya ve dünya üzerinde gezinmeye devam etti. Kuş, Cleo’ya her zaman yol gösterdi ve onun yanında kalmaya devam ederek sıkı fıkı bir arkadaş oldu.

Sonunda, Cleo eve dönmeye karar verdi. Artık, insanların onun kanatlarına zarar verme niyetleri yoktu ve Cleo kendini yeniden sevdikleri ailesinin yanında buldu.

Daha Fazla Masal okumak isterseniz Masal Oku, Çocuk Masalları, Kısa Masallar, Bebek Masalları, Uyku Masalları Kategorilerimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu