Kar Canavarı Buzi Masalı

Bir zamanlar karlarla kaplı bir ülkenin en yüksek dağındaki bir mağarada Buzi adında bir kar canavarı yaşarmış. Bu mağarada insanlardan saklanarak yaşarmış. Kimsenin ondan haberi yokmuş. Ancak Buzi insanlarla ilgili çok şey biliyormuş. Çünkü her gece karlarla kaplı dağının en yüksek tepesine oturur İnsanların olduğu şehri görürmüş. Böylece insanların tekerlekli tuhaf aletlere bildiklerini, birlikte konuştuklarını, birbirleriyle

kucaklaştıklarını ve eğlendiklerini görürmüş.

Buzi İnsanların bu şekilde yaptıklarına bir türlü anlam veremiyormuş. Neden onlar da kendisi gibi yalnız yaşamıyormuş?

Yine günlerden bir gün dağın tepesine oturup insanları izlerken bir şeylere güldüklerini fark etmiş. İnsanların bu kadar niye güldüklerini merak eden Buzi dağın yamacına inip onları duyabileceğini ümit etmiş. Dağdan aşağıya doğru inerken Buzi’nin bir anda ayağı kaymış. Neye uğradığını şaşıran Buzi kaya kaya kendini bir anda şehirdeki insanların tam ortasında bulmuş. İnsanlar hayretler içerisinde bakarken, bir sohbetin içerisinde olan bir grup çocuk Buzi’yi fark etmiş. Hemen yanına gelip içlerinden küçük olanı Buzi’ye sormuş.

  • Sen iyi misin? Yaralanmadın inşallah. Ayağa kalkmana yardım edebiliriz istersen?” diye sormuş.

Buzi kendisinden hiç korkmayan bu Çocukları görünce kafasını sallayıp ayağa kalkmış.

  • Çok teşekkür ederim. Ben şu yukarıdaki dağda yaşayan bir kar canavarıyım. Yalnız yaşıyorum. Merak etmeyin size hiçbir zararım dokunmaz. Uzaktan sizi görünce neye güldüğünüzü merak etmiştim. Biraz duymak için dağın yamacına inerken ayağım kaydı ve şehrinize kadar indim. Lütfen bana kızmayın. Hemen geldiğim yere geri dönüyorum” demiş.

Arkasını dönüp mağarasına doğru giderken çocuklar hiçbir şey söylememişler.

Buzi’nin giderken ki hali çocukların dikkatini çekmiş. Üzgün ve yalnız olduğunu, hiçbir arkadaşı olmadığını fark etmişler. Onunla arkadaş olmak için akıllarına güzel bir fikir gelmiş. Buzi’yi çağırmak için dağın yamacına çıkmak onlar için çok zormuş. Buzi’nin her gece şehri izlediği akıllarına gelmiş. Bu yüzden büyük bir tabela hazırlamışlar. Tabelaya çok güzel bir not yazmışlar.

  • Buzi bizimle birlikte gülüp eğlenmek istiyorsan, lütfen aşağıya gel! Arkadaş olalım.”

Buzi bu notu görünce hızla dağdan şehre doğru kaymış. Arkadaşları Buzi’yi neşe için de karşılamış.

O günden sonra Buzi bir daha asla yalnız kalmamış. Arkadaşlarıyla birlikte gülüp eğlenmiş.

Daha Fazla Çocuk Masalları İçin Kısa Masallar Kategorimizi Ziyaret Ediniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu