Kelebek Mina’nın Hayat Hikayesi

Bir zamanlar renkli çiçekler ve uzun otlarla dolu büyülü bir çayırda Mina adında küçük bir kelebek varmış. Mina üç yaşına yeni girmişti ve etrafındaki dünyayı keşfetmeye hevesliydi. Güzel pembe ve mavi kanatlarıyla Mina canlı renklerine ve tatlı kokularına hayran kalarak bir çiçekten diğerine uçtu. Kanatlarındaki hafif esintiyi ve sırtındaki güneşin ılık ışınlarını seviyordu.

Güneşli bir sabah Mina pırıl pırıl bir derenin yanında çalarken havada süzülen yumuşak ve narin bir melodi duydu. Sesi takip ederken minik gözlerinde merak parladı. Kısa süre sonra kaynağını keşfetti. Bir ağaç dalına tünemiş uyum içinde birlikte şarkı söyleyen bir grup renkli kuş.

Heyecanla Mina yaklaştı ve kuşlar onu neşeli cıvıltılarla karşıladı. Onu şarkılarında kendilerine katılmaya davet ettiler. Mina kuşlar gibi şarkı söyleyemese de kanatlarını ritimle çırptı ve havada dans ederek melodilerine kendi özel dokunuşunu ekledi.

Mina gökyüzünde dans edip dönerken zarif hareketleri diğer orman yaratıklarının dikkatini çekti. Bir tavşan ailesi atladı kabarık kuyrukları her sıçrayışta zıplıyordu. Sincaplar Mina’nın büyüleyici dansına bir göz atmayı umarak ağaç tepelerinden aşağı koştu.

Mina’nın büyülü performansının haberi hızla çayıra yayıldı ve tüm hayvanlar onun neşeli kutlamasının bir parçası olmak istedi. Uzaklardan gelen hayvanlar Mina’nın dansını izlemek için toplandıklarında çayır heyecanla doluydu. Küçük kelebek pek çok kişiye neşe getirdiğini bildiği için kalbinde bir mutluluk dalgası hissetti.

Güneş batmaya başladığında ve yıldızlar gece gökyüzünü aydınlattığında Mina güzel arkadaşlara ve merakla dolu bir dünyaya sahip olduğu için ne kadar şanslı olduğunu fark etti. Minnettar bir kalple yeni maceralar hayal etmeye hazır rahat çiçek yatağına geri döndü.

Sonrası ki günlerde Mina’nın dansı çayırda efsane oldu. Hayvanlar ne zaman üzülse ya da üzülse onlara neşe ve dostluğun gücünü öğreten küçük kelebek Mina’yı hatırlarlardı. Küçük kelebek Mina’nın hikayesi benzersizliklerini kucaklamak ve içlerindeki büyüyü kutlamak için nesillerce kelebek ve hayvana ilham vererek çok geniş bir alana yayıldı. Ve çayırda Mina’nın ruhu sonsuza dek yaşadı herkese en küçük yaratıkların bile dünyada büyük bir fark yaratabileceğini hatırlattı.

Daha Fazla Çocuk Masalları İçin 3 Yaş Masalları ve Hikayeleri Kategorimizi Ziyaret Ediniz.

Daha Fazla Masal okumak isterseniz Masal Oku, Çocuk Masalları, Kısa Masallar, Bebek Masalları, Uyku Masalları Kategorilerimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu