Kimi Gönlünce, Kimi Ömrünce Sever

Denizin dalgası vapura çarpıyordu. Kaptan son yolcuları bekliyor olsa gerek. Hülya okula geç kalacaktı. Dağınık kömür karası saçları yüzüne çarpıyordu. Ve o sırada elindeki kitapları sımsıkı tutmaya çalışıyordu.

Rüzgâr sanki fısıldıyor gibi geliyordu. Hülya halinden çok memnundu. Tam o esnada uzun boylu, zayıf biraz saçları yandan yatıran deniz mavisi gözleri olan Tarık, bindi vapura ve vapur harekete başladı.

O esnada Tarık tutunamadı ve yanlışlıkla Hülyanın yanına düştü. Ve Hülya bu duruma dayanamayıp çok güldü, yardım ister misiniz?

Tarık da kendi haline gülerek, elini uzattı ve sohbet ede ede yolculuk devam ettiler. Okulları aynı kampüsteydi. Biri mimar, diğeri doktor olacaktı.

Her sabah aynı vapurda karşılaşınca bu karşılaşma sıcak bir ilişkiye dönüştü ve severek evlendiler. Evlilikleri çok güzel sürüyordu. Paralarını, dertlerini, kaygılarını hep paylaşıyorlardı.

İkisinin tek sıkıntısı çocuklarının olmayışıydı. Her tedaviyi deniyorlardı ama nafile. Ama bu duruma çok üzülmüyorlardı, olsun her güzelliğin her mutluluğun bir eksiği olur. Bizim de bu olsun.

Ama sevgilerini hiç azaltmadılar. Kadın eve geldiğinde hep küçük küçük aşk, sevgi, iltifat notları bulurdu. Kadın da Tarık’ı üzmemek, mutlu etmek için elinden gelenin fazlasını yapardı.

Yaşları kırka gelince daha az çalışıp birbirleriyle daha çok vakit geçirmeye karar verdiler. Hülya küçük bir mimarlık bürosu açtı. Tarık ise özel muayenesini açtı.

Bir gün sahilde dolaşırken üzerinde satılık yazan küçük ama balkonu büyük bir ev gördüler ve bu evi almaya karar verdiler. Tarık; “Benim yurtdışındaki kongrem bitince taşınırız.” dedi.

Tarık’ın kongresi uzun sürmüştü bir hafta değil, iki hafta sürmüştü. Eve döndüğünde ise Tarık bambaşka biri olmuştu. Hülya ile aralarında her geçen gün duvar örmeye devam ediyordu.

Kadın bu duruma çok üzülüyordu ve bir gün olan biteni en yakın arkadaşına anlattı ve arkadaşı dayanamayıp:

“Artık saklamayacağım, kocan seni aldatıyor her iş çıkışında bir kadınla yemek yiyor.”

Hülya buna inanmadı gidip kendi gözüyle görmek istedi ve her şey doğruydu eşi eve gelince bu doğru mu diye sordu. Tarık evet dedi. Ama başını kaldıramadı. Ve tek celsede boşandılar.

Yakın arkadaşları Tarık’ın o kadınla evlenip yurtdışına gittiği söylediler. Hülya bir türlü nefret edemiyordu Tarık’tan. Tam bir yıl sonra Tarık’ın evlendiği kadın kapıya geldi.

Hülya: “Sen hangi yüzle gelirsin?”

 Kadın:

“Lütfen beni dinle. Senden gerçekten özür dilerim. Hiçbir şey senin bildiğin gibi değildi. Tarık bir yıl önce konferans için yurtdışına gidince, kanser olduğunu öğrendi ve hastalık ilerlemişti.

Sana kıyamadı eğer sana hastalığını söylerse sen de onla beraber ölürsün diyerek sana kıyamadı. Ve elinde bir kutu vardı Tarık bunu sana bıraktı.

Hülya ağlamaktan kutuyu zor açtı. Evet, Tarık ölmüştü ve onsuz geçen her günün notunu almıştı ve kâğıtlara yazmıştı.

Ben ölmekten korkmam ama senin ölmene dayanamam demişti ilk notunda. Bir de anahtar vardı. O sahildeki evi almıştı arada gidip martıları beslersin sevgilim diye küçük bir not da düşmüştü.

Daha Fazla Masal okumak isterseniz Masal Oku, Çocuk Masalları, Kısa Masallar, Bebek Masalları, Uyku Masalları Kategorilerimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

33 Yorum

   1. Aynı sekilde bende uyutuyorum hattta suan kendisi telefonumda bu masalı anlatırken uyuydu 9 subat persembe 2023 onu cok ama cok seviyorum ve sunu eklemek istiyorum bir Müslümcü olarak Müslüm babanın dediği gibi HERŞEY GÖNLÜNÜZCE OLSUN…

 1. Bu masallar sayesinde sevgilim mutlu uyuyor ve böylelikle aklım onda kalmıyor bende mutlu oluyorum.

 2. Kızsam da küssemde ne yaparsam yapim seni çok seviyorum ve herhangi masallar la uyutmayı istiyorum Revam🖤

  1. Aramızda mesafeler olsa da elbet bir gün bu masalları yanı başında okuyacağım GÜLÜM

  1. İnşallah ayrılmamışsınızdır benimde sevgilim bu masal ile uyuturdu beni çok seviyordum şimdi ayrıldık her gece ağlayarak kendime okuyorum🥲❤

 3. 29.11.2022 salı canım aşkımı bu masalı okuyarakkk uyutttum kurbaaaney çok seviyorummmm seni zeytinnn gözlümmm iyi ki varsın bebeğim benim 🥺💙

 4. Canım eşim seni çok seviyorum bir gün değil her gün seni masallar ile uyuturum . Arkadaşlar çok seviyorum be . Allah herkesin kalbine böyle aşk sevgi versin . Kendi sevgin başka , karşı tarafın sevgisini de hissedince var ya seni sevdiğini seni düşündüğünü bilmek insanı nasıl mutlu ediyor . Dua edin bi maşallah deyin okadar yazdık sizde okudunuz adamın asabini bozmayın bak hee 🙂

 5. 19 Şubat 2023 Seni böyle güzel masallarla uyutmak çok hoşuma gidiyor o nefesinin kulağıma melodi gibi geliyor Aramızda 288Km bile olsa seni çoook seviyorum ve inan bir gün yanına gelip sana sımsıkı sarılacağım sevgilimm. Cerenim

 6. Yine burdayım, yine okuyorum ve yine uyuyorsun bebişiimm 🥺
  Seni seviyorumm şapşiikk<3
  Sümgül~Yakoş..

 7. Dünya güzeli prenses kızım sinemim aramızda mesafeler var ama yüreklerimiz bir. İyi uykular tatlı rüyalar sevgilim 💛

 8. Belkide o bu masalı duymuyor çünkü uyuyor ama onun nefes alışını dinlemek o kadar huzur vericiki mesafeler de olsa her zman yanımda seni çok seviyorum ve hiç bırakmıcam insan evini nasıl terk ederki

 9. 5.4.23 çok seviyorum seni hayatıma girdiğin günden beri hayatım renklendi, çocuk adamım hep hayatımda kal hep beni sev.. güzel uykular diliyorum aşk adamım

 10. Evet bende Şuan sizler gibi sevdiğim kadına masal anlatıp mutlu bir şekildr uymasını sağlıyorum.. Kadınım gün gelirde bu mesajı görürsen( sen benden hiç gitme olurmu ben seni çok seviyorum)

 11. Ben her gece ona bu masallari okuyorum evet kendisini O kadar çok seviyorum ki bunu buraya yazarak yada soyliyerek anlatamam ama bı sorun var hicc bı şekilde olmuyo ne sevgiliyiz ne arkadaşız sadece gece burda buluşup masal okumaktan ileri gidemiyorum herkes sevdiginin değerini bilsin pişman olacağınız şeylerden uzak durun sevin daha çok sevin bırakmamayi öğrenin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu