Kimsesiz Ömer’in Rüyasında Gördüğü Şekerden Ev Masalı

Çok uzak diyarlarda ve çok eski zamanlarda hiç kimsesi olmayan küçük bir çocuk varmış. Adı Ömer olan bu çocuk kimsesi olmadığı için sokaklarda yaşıyormuş. Hiç parası yokmuş ve sürekli karnı açmış. Sokaklarda kalan ve sürekli aç olan Ömer her gece aynı rüyayı görüyormuş.

Ömer rüyasında ormanın içinde dolaşırken karşısına şekerden yapılmış bir ev çıkıyormuş. Şekerden ev adeta Ömer’i çağırıyormuş. Bu çağrıya sessiz kalmayan Ömer eve doğru yürüyor ve kapısını açtığında ise içerde bir masanın üzerinde rengarenk şekerlemeler, pastalar, kurabiyeler görüyormuş. Hemen masaya yaklaşıyor ve onları yemeye başlıyormuş.

Karnı tıka basa doyduğunda uyuyakalıyor ama uyandığında ise bunun bir rüya olduğunu karnından gelen guruldamalar ile anlıyormuş. Ömer bir gün yine karnı çok aç olduğundan ormanda dolaşmaya başlamış. Belki biraz meyve bulurum karnımı doyururum diye düşünüyormuş.

O sırada karşısına bir peri çıkmış. Peri Ömer’e şöyle demiş:

-Gözlerini kapat hadi!

-Neden?

-Rüyanı gerçekleştireceğim senin.

Duyduklarına inanamayan Ömer yine de gözlerini kapatmış

Peri elindeki sihirli sopayı şöyle bir sallamış ve birden şeker ev ortaya çıkmış. Peri, Ömer’e:

-Hadi gözlerini aç!

Demiş ve Ömer gözlerini açtığında rüyalarında gördüğü evin karşısında olduğunu görmüş.

-Ben senin iyilik perinim ve bu evi senin için yaptım. Artık burada yaşayacaksın, artık başının üstünde çatın ve sürekli yiyecek yemeğin olacak. Bunun karşılığında senden tek bir şey istiyorum.

-Ne istiyorsun?

Diye sormuş Ömer, evin birden ortadan kaybolmasından korkarak. Peri cevap vermiş:

-Okula gideceksin, derslerine çok çalışacaksın.

-Tamam derslerime çok çalışacağım ve seni asla hayal kırıklığına uğratmayacağım.

Diye cevap vermiş Ömer.

Eve girip şekerleri ve birbirinden güzel yemekleri yiyen Ömer iyilik perisine verdiği sözde durmuş. Hemen ertesi gün okula gitmeye başlamış. Okulun en çalışkan öğrencisi olmuş. Okulu başarı ile bitirmiş ve çok zengin olmuş. Zengin olduğunda ise kendi gibi kimsesiz çocukları unutmamış. Onlar için şekerden olmasa da bir ev yapmış. Kimsesiz çocuklar bu evde yaşıyor, karınlarını güzel yiyecekler ile doyuruyor ve okula gidiyorlarmış.

İlgili Kategorilerimiz Mutlaka İnceleyin:

Masallar

Uyku Masalları

7 Yaş Masalları

8 Yaş Masalları

9 Yaş Masalları  

10 Yaş Masalları

Yeni Masallar

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu