Kırmızı Başlıklı Kız Masalı

Zamanın birinde küçük ve tatlı bir kız çocuğu varmış. Bu kız çocuğu her zaman kırmızı şapkası olan bir pelerin giyermiş. Bu nedenle ona hep kırmızı başlıklı kız denilirmiş. Kırmızı başlıklı kızın büyük annesi varmış. Büyük annesi ormanda yaşıyormuş. Annesi kırmızı başlıklı kıza, büyük annesine hazırladığı yiyecekleri götürmesini söylemiş, Kırmızı başlıklı kız da heyecanla yola koyulmuş.

Kırmızı başlıklı kız ormanda yürümeye başlamış. Ormandaki çiçeklerin güzelliğine hayran kalan kırmızı başlıklı kız çiçek toplamaya başlamış. O sırada bir ses gelmiş. Kızın karşısında bir kurt varmış. ” Küçük kız nereye gidiyorsun” demiş. Kırmızı başlıklı kız kurda büyük annesinin ormanda yaşadığını ve ona yiyecek götürdüğünü söylemiş. Kurt bunu duyunca çok sevinmiş. ” Kırmızı başlıklı kız oraya varmadan ben gidip büyük anneyi yemeliyim” demiş kurt. Kırmızı başlıklı kız olacaklardan habersiz yoluna devam etmiş.

Kurt hemen büyük annenin bulunduğu kulübeye varmış ve kapıyı çalmış, ” Kapıyı açar mısın büyükanne? Ben kırmızı başlıklı kızım” demiş. Büyük anne ” kilidi kaldırıp kapıyı açabilirsin, gel kızım ” demiş. Kurt kapıyı açmış ve oracıkta hemen büyük anneyi yemiş. Yatağa uzanmış ve kırmızı başlıklı kızı beklemeye başlamış. Kapı çalmış ve küçük kız gelmiş.” Büyük anne kapıyı açar mısın? Ben torununum.” demiş kırmızı başlıklı kız. Kurt ” Yavrum kilidi kaldırıp içeri gir” demiş. Kırmızı başlıklı kız” Büyük annecim sana annemin yaptığı kurabiyelerden getirdim.” demiş ve yatağın kenarına oturmuş. Kırmızı başlıklı kız sorular sormaya başlamış.

”Senin gözlerin neden bu kadar büyük?”

”Seni daha iyi görebilmek için yavrum.”

”Senin kulakların neden bu kadar büyük?”

”Seni daha iyi duyabilmek için yavrum.”

”Senin kolların neden bu kadar büyük?”

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Pöti İle Çimen Masalı

”Seni daha iyi kucaklamak için yavrum.”

”Peki, senin ağzın neden bu kadar büyük?”

”Seni daha iyi yiyebilmek için!”

Kurt bu sözünden sonra bir çırpıda Kırmızı başlıklı kızı yemiş. Ardından yatağa uzanmış. Kurt hem büyük anneyi hem de Kırmızı başlıklı kızı yediğinden iyice ağırlaşmış ve yatakta uyumuş kalmış. Kurt öyle bir horulduyormuş ki ormandan geçen avcı sesi duymuş. Büyük anneye bakmak için kapıya doğru gelmiş. Bu sırada yatakta yatan kurdu görmüş ve çok şaşırmış. Büyük anneyi göremeyince durumu hemen anlamış. Aklına bir fikir gelmiş. Hemen bir bıçak getirip kurdun karnını yarmış. Kurdun karnından büyük anneyi ve Kırmızı başlıklı kızı çıkarmış.

İkisi de avcıyı görünce çok sevinmiş. Avcı kurdun karnına kocaman taşlar doldurmuş ve karnını dikmiş. Bir süre sonra kurt uyanmış ve çok susadığını fark etmiş. Karnı çok ağır olduğundan yürümekte güçlük çekmiş. Kuyuya gitmiş ve eğilmiş. Eğilmesiyle kuyuya düşmesi bir olmuş. Kırmızı başlıklı kız olanları hayretle izlemiş.

Çocuklarımızın İlgisini Çekecek Diğer Sayfalarımız

TEKERLEMELER

ESPRİLER

BİLMECELER

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu