Kırmızı Elmayla Çileğin Tanışması ve Muhteşem Hatırası

Bir varmış, bir yokmuş, rengarenk bir meyve bahçesi varmış. Bu bahçede çeşit çeşit meyveler bir arada yaşarmış. Her bir meyve, kendi rengiyle bahçeye ayrı bir güzellik katarmış. Bahçede bir kırmızı elma ve bir çilek ise birbirini hiç görmemişlerdir.

Günlerden bir gün, kırmızı elma bahçede dolaşırken birden çileği görmüş. Çok heyecanlanmış ve hemen yanına gitmiş. “Merhaba! Ben kırmızı elma, sen de kim?” demiş. Çilekse şaşkınlıkla kırmızı elmaya bakmış ve “Merhaba! Ben de çileğim. Ama senin gibi kırmızı değilim, ben pembe renkteyim” diye yanıtlamış.

Kırmızı elma, çileğin güzel pembe rengine hayran kalmış. İkisi de birbirlerine çok benzemese de bu farklılık onları daha çok merak ettirmiş. Birlikte bahçede gezip oyunlar oynamaya başlamışlar. Her geçen gün birbirlerini daha iyi tanıyor, güçlü bir arkadaşlık kuruyorlarmış.

Bir gün bahçede büyük bir fırtına çıkmış. Rüzgar çok güçlü esiyormuş ve ağaçlar sallanıyormuş. Kırmızı elma ve çilek, birlikte sıkıca tutunarak fırtınanın geçmesini beklemişler. Bu zorlu anlarda birbirlerine destek olmuşlar ve korkularını birlikte yendiklerinde ne kadar güçlü olduklarını fark etmişler.

Fırtına sona erdikten sonra, kırmızı elma ve çilek birbirine sarılarak teşekkür etmişler. “Seninle bu zorlu anı atlattığımız için çok mutluyum. Gördüm ki renklerimiz farklı olsa da, birlikte çok güçlüyüz” demiş kırmızı elma. Çilekse ona gülümseyerek “Evet, gerçek dostluk ve dayanışma rengimize değil, kalbimize bağlıdır” demiş.

O günden sonra, kırmızı elma ve çilek en iyi dost olmuşlar. Her zaman birlikte vakit geçiriyor, birbirlerini destekliyorlarmış. Bahçenin en güzel ikilisi olmuşlar ve birlikte unutulmaz anılar biriktirmişler.

Ve böylece, Kırmızı Elmayla Çileğin Tanışması ve Muhteşem Hatırası tüm meyveler arasında bir efsane haline gelmiş. Bu masal, farklılıkların dostluğu zenginleştirdiği ve dayanışmanın her zaman önemli olduğunu anlatır. Dayanışmanın ne kadar önemli olduğunu aslında her yaş gurubunda ki canlı bilmelidir. Her zaman için tek başımıza başa çıkamayacağımız bazı sorunlarımız olabilir. Böyle bir durumda bize yardım edecek bir dostumuzun olması paha biçilemez bir kıymettir. Dostu bulunmayan insanlar mutlaka hayatın belirli bir zamanında yaşadıkları sıkıntıyı aşamayacaktır. Kısa zaman içerisinde hayattan başarısızlıklar alan kişilerin en büyük sorunu belki de dostlarının bulunmaması dayanışmayı yaşayamamalarıdır. Güzel anılar ve aynı zamanda güzel arkadaşlar biriktirmek hayatımızda ki en önemli konulardan birisidir.

Daha Fazla Masal okumak isterseniz Masal Oku, Çocuk Masalları, Kısa Masallar, Bebek Masalları, Uyku Masalları Kategorilerimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu