Kıskançlık Hikayesi

Bir gün anne ve babasıyla yaşayan küçük efe, çok yaramaz anne ve babasını dinlemeyen her gittikleri yerde onlara huzursuzluk veren şımarık bir çocukmuş. Evde canı sıkılan efe “anne ve babasına artık kardeş istiyorum canım çok sıkılıyor, kardeşimle oyunlar oynamak istiyorum demiş.”

Anne ve babası kardeşi olmasının onun için daha iyi olacağını düşünerek kardeşi olmasına karar vermişler. Aradan aylar geçmiş ve annesi bu mutlu haberi ailesiyle paylaşmış. Efe çok sevinmiş ve sevinçten, sabırsızlıktan aylarca zor dayanmış ve annesi bir kız çocuğu dünyaya getirmiş.

Efe evde beklerken anne babası kucağında bir bebekle evlerine girmişler. Efe de koşarak gidip bebeği sevmek kucağına almak istemiş. Daha minicik bir bebek olduğu gibi annesi izin vermemiş.

Efe üzülmüş “ama ben abi oldum artık kardeşimi kucağıma alıp sevmek istiyorum.” demiş. Yine de anne babası izin vermemiş. Efe yavaş havas kardeşini kıskanmaya başlamış artık.

Ailesi kızları bebek diye onun üzerine çok düşüyormuş. Efe iyice yalnız kalmaya başlamış. Anne babasının dikkatini çekmek için bir sürü şey yapıyormuş ama yok anne babası küçük kızlarından başka bir şeyle ilgilenmiyormuş.

Efe “Ah, kardeşimi istemeseydim, çok pişmanım neden doğdu ki? Ah ölse! “demiş. Belli bir zaman sonra minik bebek hastalanmış, doktor zatürre olmuş biraz hastane de yatması lazım deyip bebeği hastaneye yaptırmışlar annesi bebeğin yanında hastane de kalırken babasıyla evde kalan Efe, çok üzgünmüş babasını karşısına alıp, “babacığım, sana bir şey demek istiyorum ama korkuyorum” demiş.

Babası da “neden korkuyorsun? Ne yaptın ki?” diye sormuş.

Efe “ben kardeşim olmasını çok istiyordum, onu sevmek, onunla oyunlar oynamak istiyordum, ama siz bir kere bile bana vermediniz, sevdirmediniz, bende kardeşimi çok kıskandım ve onun artık bizden gitmesi ve ölmesi için dua ettim. Ondan sonra kardeşim de hastalandı şimdi hastane de yatıyor benim yüzümden, kendi mi hiç affetmeyeceğim” demiş.”

Babası da bunun üzerine tam tokadı basacakken hemen elini indirip Efe’ye sarılmış. “Oğlum affet bizi, o küçücük bir bebekti, ona zarar geleceğini düşündük bu yüzden sana vermemiştik. Ama biz seni çok seviyoruz, iyi ki bizim oğlumuzsun.” demiş.

Efe “Babacığım o halde kardeşim için dua edelim de bir an önce hastaneden gelsin.” Demiş. Efe mahalledeki camiye gitmiş ve oturmuş camide “Allah’ım ben kardeşim için böyle bir şey dedim ve çok pişman oldum, onu çok özlüyorum, o şu an hastanede yatıyor benden dua bekliyor, lütfen onu iyileştir evimize gelsin artık.” demiş.

Ve arkasından bir bebek gülümsemesi duymuş koşa koşa dışarıya çıkmış ve bir bakmış annesi ve kucağındaki küçük kız kardeşi, çok mutlu olmuş gitmiş hemen kardeşine sarılmış ve ellerini açıp “Allah’ım sana binlerce kez teşekkür ederim duamı eder etmez, kardeşimi bana kavuşturduğun için.” demiş ve küçük kız kardeş oyun oynayacak kadar büyümüş ve abisiyle her gün çok güzel oyunlar oynamışlar.

Siz değerli okurlarımızın yorumlarını bekliyoruz lütfen yorum yapmayı unutmayınız 🙂
Daha fazla hikaye okumak isterseniz Hikayeler ve Hikaye Oku kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Daha Fazla Masal okumak isterseniz Masal Oku, Çocuk Masalları, Kısa Masallar, Bebek Masalları, Uyku Masalları Kategorilerimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu