Koca Ayı ile Şeker Kuşunun Hikayesi

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde kalbur saman içinde ormanın birinde bir ayı yaşarmış. Ormanda yaşayan bu ayının adı da Koca Ayı’ymış. Ormandaki tüm hayvanlardan çok büyük olması ve her hayvan arkadaşına yardım etmesinden dolayı ormanda yaşayan diğer hayvan arkadaşları ona bu adı vermiş. Koca Ayı o kadar büyükmüş ki bazen diğer ayı arkadaşları bile yanında küçücük kalıyormuş. Koca Ayı’nın bu büyüklüğü ise kimseyi korkutmuyormuş. Çünkü Koca Ayı herkese yardım ediyor ve hayvan arkadaşların hayatlarına neşe katıyormuş. Koca Ayı’nın tüm bu güzel huylarının yanı sıra bir gün Koca Ayı’dan korkan bir kuş belirmiş. Bu kuş daha önce hiç bu ormanda görülmediği ve Koca Ayı’yı da tanımadığı için ondan hemen korkmuş.

Küçük kuş daha önce başka bir ormanda yaşıyormuş ve yaşadığı ormana birdenbire avcılar gelmiş. Küçük kuş da avcılardan kaçmak için sürekli uçmuş ve Koca Ayı ile arkadaşlarının olduğu ormanda kendini bulmuş. Sürekli uçmanın yorgunluğu ve avcılara yakalanmanın korkusundan dolayı da Koca Ayı’yı karşısında görünce istemeden de olsa korkmuş. Küçük kuş Koca Ayı’dan korksa da Koca Ayı ve ormandaki diğer hayvanlar onu sakinleştirmeye çalışmışlar. Bu ormanda avcıların olmadığını ve Koca Ayı’nın da zararsız olduğunu ona anlatarak onu mutlu etmeye çalışmışlar. Koca Ayı, küçük kuşun korkusunu görünce onu daha fazla korkutmamak için her şeyi uzaktan izlemiş ve küçük kuş sakinleştiğinde de onun yanına gelerek nasıl olduğunu sormuş. Küçük kuş da Koca Ayı ve arkadaşlarına şimdilik iyi olduğunu ancak artık bir yuvasının olmadığını ve evsiz kaldığını ormandaki tüm hayvanlara söylemiş. Koca Ayı ve ormandaki hayvanlar küçük kuşa bunun için endişelenmemesi gerektiğini söyleyerek ona kalacakları bir yer ayarlamışlar. Küçük kuş kalacağı yeri gördükten sonra çok mutlu olmuş ve artık hiç korkmaması gerektiğini anlamış.

Küçük kuş yeni evine yerleştikten sonra zamanla Koca Ayı ve ormandaki tüm hayvanlarla yakın arkadaş olmaya başlamış. Bu yakın arkadaşlık sonucunda da herkes küçük kuşa yeni bir ad bulmak istemiş. Çünkü ormanda her hayvanın bir adı varken ormana yeni gelen küçük kuşun bir adı yokmuş. Bu yüzden ormandaki tüm hayvanlar küçük kuşa hangi adı vereceklerini düşünmüşler ve en sonunda da Koca Ayı küçük kuşun çok tatlı olmasından dolayı adının Şeker Kuş olması gerektiğini söylemiş. Bunu duyan tüm hayvanlar ile birlikte küçük kuş da çok mutlu olmuş ve küçük kuşun adının artık Şeker Kuş olduğuna hep birlikte karar vermişler. Şeker Kuş adını aldıktan sonra ormana daha çok alışmış ve ormandaki tüm arkadaşları ile birlikte her zaman mutlu bir şekilde yaşamaya devam etmiş.

Daha fazla masal okumak isterseniz Uyku Masalları kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. bu massalları çok seviyorum inşallah devamı gelir ama birazda büyük çocuklar için masal yazın 1 yaş masalından sıkıldık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu