Korkusuz Astronot Masalı

Bir zamanlar hayatını uzay araştırmalarıyla geçiren kadın bir astronot varmış. İçinde maceracı bir ruh varmış. Bu astronot hayatı boyunca yeni yerler keşfetmeyi ve cesurca kararlar almayı severmiş.

Bir gün uzay istasyonundan yeni, onun için çok özel görev almış. Görevi insanlık için yaşanabilir yeni bir gezegen bulmakmış. Dünyadaki kaynaklar hızla tükendiği için artık eskisi gibi insanların rahat yaşayacağı bir yer olmaktan çıkmış. Bu yüzden güvenli ve doğal kaynakları fazla olan bir yer bulması gerekmiş.

Kadın astronot bu görevi duyunca çok heyecanlanmış. Yeni yerler keşfetme fikri onun her zaman çok hoşuna gidermiş. Hiç tereddüt etmeden bu görevi kabul edip hazırlıklarına başlamış.

Yıllarını uzay konusunda araştırmalara adadığı için birçok konuda bilgisi varmış. Yola çıkmadan uzay gemisinde bazı sıkıntılar ortaya çıkmış ancak o hiç pes etmemiş. En yakın uzay mühendisi arkadaşıyla birlikte gece gündüz demeden çalışıp uzay gemisindeki aksaklıkları tamir etmişler. Astronot uzay mühendisi arkadaşına teşekkür edip artık uzayda yeni yerler keşfetmek için yolculuğa çıkmaya hazırmış.

Kadın astronotun uzay yolculuğu haftalar sürmüş. Hayatta kalabilmek için ona özel kurutulmuş yiyecekleri yemiş. Gemide ona yardımcı olabilmesi için küçük bir de robotu varmış.

Astronot uzay boşluğunda giderken karşısında inanılmaz bir gezegen fark etmiş. Bu gezegende tıpkı dünya gibi nefes alınabilen bir atmosfer ve doğal su kaynakları varmış. Bu insanlık için umut verici bir keşif olmuş.

Kadın astronot robotuyla birlikte bu gezegenin üstünde bazı örnekler alıp, fotoğraflar çekmiş. Bu görevi başarıyla tamamlayabilmesi ona büyük mutluluk vermiş. Hemen dünyaya dönüp yeni keşfinden herkese bahsetmek istemiş.

Kadın astronot dünyaya döndüğünde herkes tarafından coşkuyla karşılanmış. Bilim insanları bu keşfinden dolayı kadın astronotu kahraman ilan etmiş.

Bu astronot sayesinde insanların yeniden yaşamak için şansı olacakmış. Kadın astronotun bu hikayesi tıpkı kendisi gibi uzaya yolculuk yapmak isteyen çocuklara ilham vermiş.

O günden sonra kadın astronotun uzayda yeni yerler keşfetme arzusu hiç bitmemiş. Sonsuz uzayda yıldızlar ve gezegenler onun evi olmuş.

Daha Fazla masal okumak isterseniz 2 yaş masalları Kategorimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu