Korkusuz Denizci Masalı

Bir zamanlar, balıklar yuvalarında neşeyle yaşarken, yunuslar sevgi içerisinde oyunlar oynarken, masmavi suların üstünde yelken açan Neşeli Denizci adında bir çocuk arkadaşları ile birlikte birbirinden farklı maceralara atılırmış.  Neşeli Denizci, macera dolu bir hayat yaşamayı çok severmiş ve denizlerin sırlarını öğrenmeye hevesliymiş. Ona göre deniz, büyülü varlıklarla dolu olan, heyecan verici, farklı ve yeni bir alemmiş. 

Bir gün, bir gemiyi kullanabilecek kadar büyüdüğünde, gemi kullanmayı öğrendiğinde, büyük bir gemiye binerek uzun bir yolculuğa çıkmaya karar vermiş. Fakat ebeveynleri, bu duruma izin vermemiş. Korkusuz denizci de farklı bir rotadan ilerlemek üzere yola çıkacak olan bir başka gemiye atlamaya karar vermiş.

Yolculuğuna başladığında, gemide dört yeni arkadaş edinmiş: Ayşe, Cem, Ela ve Can. Her biri de denize büyük ilgi duyar, denizdeki bütün canlıları tanımak için can atarmış. Ayşe, yanında bir sürü farklı, ilgi uyandıran teleskop, dürbün ve aynalar taşırmış. Cem, haritalar ve büyüteçlerle gezer, üzerinde süzüldüğü bütün denizleri kendi büyük haritasına eklermiş. Ela ve Can, gittikleri denizlerin, okyanusların sularını araştırır, buralardaki balıkların yaşamı hakkında bilgi edinir ve öğrendiklerini not defterlerinde saklarmış.

Bir gece, gemi birdenbire fırtınaya yakalanmış. Rüzgarlar sert esmeye başlamış ve dalgalar gemiyi kuvvetle sallamış. Herkes korkmuş, ama Korkusuz Denizci cesaretini toplayarak arkadaşlarıyla bir araya gelmiş ve plan yapmaya başlamış. Ayşe, gökyüzündeki yıldızlara bakarak yön vermiş. Cem, haritasına bakarak rotayı düzeltmek, gemiyi kurtarmak için çalışmalara başlamış. Ela, geminin içerisinde telaş içerisinde olan yolcuları yöneterek sakinliği ve düzeni korumuş. Can da Ela’ya yardım etmiş.

Birlikte çalışarak, fırtınayı atlattılar ve güvenli limana ulaşmışlar. Herkes birbirini kutlamış ve bu deneyimden büyük dersler çıkarmış. Fırtına, onlara dayanışmanın ve birbirlerine yardım etmenin ne kadar önemli olduğunu göstermiş.

Gemide geçen bu korku dolu maceradan sonra, bu arkadaş grubu, bir araya gelerek, bundan sonraki yolculuklarına beraber çıkmaya karar vermiş. Her biri yeterince büyüdüğünde büyükçe bir gemi hazırlayıp, içerisine ihtiyaç duydukları bütün yiyecekleri, araç ve gereçleri doldurmuşlar. Bu gemi ile yola çıkan arkadaş grubu, bir daha uzun süreler boyunca karaya ayak basmamak üzere, henüz keşfedilmemiş denizlere yelken açmış.

Daha Fazla Uyku Masalları İçin Uyku Masalları Kategorimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

Daha Fazla Masal okumak isterseniz Masal Oku, Çocuk Masalları, Kısa Masallar, Bebek Masalları, Uyku Masalları Kategorilerimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu