Küçük Çocuğun Uçan Halı Merakı Masalı

Zamanın birinde gökyüzünün en üst tabakalarına ulaşmak isteyen bir çocuk varmış. Sürekli bu konu üzerine hayaller kurup derin düşüncelere dalarmış. O denli derin düşünürmüş ki gerçek hayatla olan irtibatı dahi tamamen kesilecek bir dereceye varırmış. Onun bu halini gören kişiler, genel olarak onunla alay ederlermiş. Ama bu çocuk onların bu tavırlarına hiç ama hiç aldırış etmezmiş.

Bu konu hakkında çokça kitap karıştırıp araştırmalar yaparmış bu çocuk. Derken bununla ilgili bir efsaneye rastlamış. Efsaneyi her okuduğunda kalbi yerinden çıkacakmış gibi olurmuş. İçini, dışını ve her yerini büyük bir heyecan kaplarmış.

Anlatılanlara göre geçmiş zamanın bir yerlerinde uçan halıya sahip olan bir adam varmış. Bu adam halısına binip gökyüzünün en ücra köşelerinde dolaşıp dururmuş. İstediği her noktaya oldukça kolay bir şekilde seyahat edermiş. Dilediği her yere de dilediği zamanda aynı kolaylıkta gider gelirmiş.

Bu durumdan haberdar olan çocuk: “İşte, aradığım şey tam olarak bu!” demiş kendi kendine. Okuduğu kitabın her sayfasında ayrı bir heyecana kapılmış. O kadar heyecanlanmış ki kendisini uçan halı ile seyahat eder gibi görmeye başlamış. Bu hayali gerçekleştirmenin yollarını arayıp durmuş. Okuduğu kitaplarda bu yönde bir ize rastlamaya çalışmış. Gece gündüz, hiç durmadan sadece bunu düşünür olmuş.

Bu çocuk bu hayali gerçekleştirmenin yollarını ararken oldukça enteresan bir gerçekle karşılaşmış. Aslında böyle bir uçan halının olmadığı gerçeği onu ciddi anlamda hayrete düşürmüş. Uçan halının sadece insanın hayal dünyasında olabileceğini öğrenmiş.

Bu gerçeği öğrenen çocuk, her anını sadece bunu düşlemekle geçirmeye başlamış. Bunu her tecrübe ettiğinde semanın kapıları bir bir ona açılmaya başlamış. Düşlerine kendisini tamamen teslim eden çocuk, bilmediği diyarlara oldukça kolay bir şekilde ulaşır olmuş. Bu gerçeği keşfederek dilediği zaman gökyüzüne seyahat etmeye başlamış.

Bu şekilde hayalini tam anlamıyla gerçekleştiren çocuk, her insanın kendi içinde uçan bir halı barındırdığı gerçeğini fark etmiş. Bu gerçeğe erişen herkesin de dilediği zaman, dilediği şekilde gökyüzünde seyahat edebileceği gerçeğini avazı çıktığı kadar haykırmaya başlamış.    

İlgili Kategorilerimiz Mutlaka İnceleyin:

Masallar

Uyku Masalları

7 Yaş Masalları

8 Yaş Masalları

9 Yaş Masalları  

10 Yaş Masalları

Yeni Masallar

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu