Küçük Kipo Masalı

Bir zamanlar sık ve yeşil bir ormanda henüz dünyaya gözlerini yeni açmış küçük bir kirpi varmış. Anne kirpi henüz dünyaya yeni gelen yavrusunu sağlıklı bir şekilde dünyaya getirdiği için çok sevinmiş. Ona Kipo adını vermiş. Annesi yavrusunu görünce çok şaşırmış. Çünkü Kipo’yu  diğer kirpilerden ayıran bir özelliği varmış. Diğer kirpilerin sırtında olan dikenleri küçük Kipo’nun burnunda da varmış. Anne kirpi oğlunun fiziksel özelliğinden dolayı ormandaki diğer hayvanların onu dışlamalarından endişelenmiş. Ancak oğlunu korumaya ve ona farklılığından dolayı gurur duymayı öğretmeye kararlıymış. Her gün oğluna özgüven aşılamış.

Zaman hızla geçmiş ve küçük Kipo büyümeye başlamış. Anne kirpi çoğu zamanını Kipo’yla geçirip ona birçok şey öğretmiş. Bir gün ona tehlike anında top gibi yuvarlanmayı ve kendisini korumayı öğretmeye karar vermiş.  Kipo bu muhteşem yeteneğini kullanmayı çok sevmiş.

Bir gün ormanda dolaşırken bazı hayvanlar Kipo’nun yüzündeki dikenlerinden dolayı dalga geçmişler. Kipo çok üzülmüş ancak annesinin farklılıklarından dolayı kendisiyle gurur duyması gerektiğini hatırlayıp onlara top şeklinde yuvarlanma yeteneğini göstermiş. Diğer hayvanlar o kadar etkilenmişler ki Kipo’nun fiziksel durumunu unutmuşlar.

Böylece Kipo ormandaki diğer hayvanlarla arkadaş olup birlikte oyun oynamış.

Kipo arkadaşlarıyla yine bir gün oyun oynarken çalıların arkasında saklanmış kendilerini izleyen büyük kulaklı bir tavşan fark etmiş. Tavşanı görünce eski zamanlarda kendi yaşadığı durum aklına gelmiş. Kipo diğer hayvanların kendisiyle dalga geçtiği gibi, fiziksel durumundan dolayı büyük kulaklı tavşanla da dalga geçeceğini düşünmüş.

Onlarla konuşmaya karar vermiş. Onlara tüm hayvanların benzersiz ve farklılıkları olabileceğini öğretmiş. Hayvan arkadaşları Kipo,ya hak vermiş. Hepsi daha önce yaptıklarından dolayı utanıp özür dilemiş. Bir daha aynı hataya düşmemek için söz vermişler. Büyük kulaklı tavşanı aralarına alıp hep birlikte yaşamayı öğrenmişler.

Diğer hayvanlar Kipo’nun nezaketi ve bilgeliğinden dolayı ona hayranlık ve saygı duymuşlar. Artık her konuda onu örnek almışlar. Birbirlerinin farklılıklarına saygılı bir şekilde oyunlar oynamışlar. Üstelik bu hata değil zenginlikmiş. Ormandaki tüm hayvanlar barış içinde uzun yıllar yaşamışlar.

Daha Fazla Uyku Masalları İçin Uyku Masalları Kategorimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu