Küçük Merve ve Elif Masalı

Bir varmış bir yokmuş rengârenk çiçekler ve pırıl pırıl akarsularla dolu bir diyarda Merve adında küçük bir peri varmış. Merve’nin attığı her adımda parıldayan kanatları vardı ve büyülü ormanı keşfetmeyi severdi. Güneşli bir sabah Merve ormanda çırpınırken ağaçların arasında küçük bir kulübeye rastladı. Kapıya yaklaşırken gözlerinde merak parladı. Şaşırtıcı bir şekilde kapı yavaşça gıcırdayarak açıldı ve içinde büyü ve merakla dolu bir dünya ortaya çıktı.

Merve temkinli bir şekilde kapıdan içeri girdi ve kendini her şekil ve boyutta yumuşak yastıklar ve oyuncaklarla süslenmiş rahat bir odada buldu. Sonrasında odanın ortasında sanki biri özel bir ziyaretçi bekliyormuş gibi küçük bir beşik vardı.

Tam o sırada hafif bir hışırtı sesi havayı doldurdu ve Oliver adında yaramaz bir orman kuklası Merve’nin önünde belirdi. Oliver muzip bir gülümsemeyle beşiği işaret ederek Merve’ye daha yakından bakmasını işaret etti. Beşiğin içinde yumuşak bir battaniyeye sarılmış Elif adında küçük bir erkek bebek yatıyordu. Merve’nin üzerinde çırpındığını görünce yuvarlak gözleri kocaman açıldı. İlk görüşte aşktı.

O günden sonra Merve ve Elif en iyi arkadaşlar oldular. Elif zevkle kıkırdarken Merve tatlı ninniler söylerdi. Birlikte ormanın derinliklerini keşfedecek kelebekleri kovalayacak ve orman hayvanlarıyla dans edeceklerdi.

Yıllar geçtikçe Elif yaşlandı ancak Merve ile olan bağı güçlü kaldı. Merve’nin büyülü güçlerini kullanarak ormanda gizli köşeler ve gizli geçitler yaratmak için saklambaç oynayarak sonsuz saatler geçirirlerdi.

Bir gün Elif beş yaşına girerken yüzünde ciddi bir ifadeyle Merve’ye döndü. “Merve her zaman en iyi arkadaşım olacak mısın?” diye sordu biraz üzüntüyle.

Merve güven verici bir gülümsemeyle “Elif sevgili dostum arkadaşlığımız gökyüzündeki yıldızlar gibi. Ne kadar yaşlanırsak yaşlanalım ya da hayat bizi nereye götürürse götürsün sonsuza kadar parlayacak.”

Ve sözlerine sadık kalarak Merve ve Elif’in dostluğu yıllar boyunca sürdü. Elif okula girip yeni arkadaşlar edindiğinde bile Merve her zaman yanında kaldı onu izledi ve hayallerini neşe ve merakla doldurdu

Böylece Merve ve Elif sonsuza dek mutlu yaşadılar kalpleri sonsuza dek iç içe geçti genç yaşta bile arkadaşlığın ve hayal gücünün ömür boyu sürecek bir peri masalı yaratabileceğini kanıtladı.

Daha Fazla Uyku Masalları İçin 1 Yaş Masalları ve Hikayeleri Kategorimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

Daha Fazla Masal okumak isterseniz Masal Oku, Çocuk Masalları, Kısa Masallar, Bebek Masalları, Uyku Masalları Kategorilerimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu