Küçük Orkide Peri Masalı

Bir varmış bir yokmuş. Evvel zaman içinde kalbur saman içinde ormanın derinliklerinde gizli bir peri ülkesi varmış. Bu Peri ülkesinde diğer perilerle birlikte tatlı mı tatlı küçük mü küçük bir  peri daha yaşarmış. Bu perinin adı orkide periymiş. Bu Periler ülkesinde her bir perinin bir görevi varmış. O yüzden Orkide perinin de çok önemli bir görevi varmış. Orkide Perinin görevi her sabah kalkıp çiçeklerin açmasını ve daha parlak ve canlı görünmelerini sağlıyormuş. Orkide beri sabah erkenden kalkmış.

Her zamanki gibi Peri ormanında çeklerin üzerine sihir tozlarından ekmiş çiçeklerin canlı parlak ve mis gibi kokmasını sağlamış. Çiçeklerin bu güzel halleri ona mutluluk veriyormuş. Şarkı söyleyip dans etmiş. Orkide beri Bugünlerde daha çok mutluymuş. Çünkü yarın onun doğum günüymüş. Acaba benim doğum günümü hatırlayacaklar mı? Bana ne hediyeler aldılar? Büyük bir sürpriz parti mi yapacaklar diye düşünüp duruyor heyecandan yerinde duramıyormuş. Yüzünde gülümseme ile diğer perilerin yanına gitmiş.

Ama diğer periler hiç kendisini fark etmiyorlarmış. “Kesin unuttular” diye düşünmüş. Belki de bana sürpriz yapacaklardır yarına daha çok var demiş. Ertesi sabah Orkide Peri yine çiçekleri sihir tozundan ekmiş onlara bakım yapmış. Ormanda bütün gün gezinmiş. Heyecanla kutlamaların yapılacağı yere doğru gitmiş. Çünkü bütün perilerin doğum günü burada yapılırmış. İçinden “Kesin bütün periler beni bekliyordur hemen gitmeliyim” diye düşünmüş. Kutlama yerine geldiğinde ne periler varmış. Ne bir süsleme varmış.

Orkide Peri gözyaşlarına hakim olamamış. Ağlamaya başlamış. Daha önce hiçbir perinin doğum gününü unutmamışlardı. Benimkini neden unuttular. Demek ki beni sevmiyorlar demiş.

Tam o sırada birden ışıklar kapanmış, her yer kapkaranlık olmuş. Periler hep bir ağızdan Orkide perinin doğum gününü kutlamışlar. Sonra ışıkları yakmışlar her yer ışıl ışıl olmuş. Gökyüzünde havai fişekler rengarenk görünüyormuş. Diğer Peri arkadaşları üstünde mumları olan koskocaman bir pasta ile Orkide perinin yanına gelmişler. Orkide periye bir dilek dileyip mumları üflemesini söylemişler. Bu çok önemliymiş. Çünkü bir perinin dileği mutlaka kabul olurmuş.

Orkide Peri gözlerindeki yaşı silmiş şaşkınlık içinde arkadaşlarına bakmış. Arkadaşlarının doğum gününü unuttuklarından o kadar eminmiş ki kendisine sürpriz yapacakları hiç aklına gelmemiş. Kendinden utanmış. Nasıl böyle bir şey düşündüm demiş.

Orkide Peri mumu üflemeden büyük bir dilek dilemiş. Hiçbir zaman arkadaşlarından ayrılmamayı, onlarla hep mutluluk içinde sonsuza kadar peri ormanında yaşamayı dilemiş.

Bütün Periler sabaha kadar gönüllerince eğlenmişler. Bu masalda burada bitmiş.

Daha Fazla Masal okumak isterseniz 5 yaş masallar Kategorilerimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu