Küçük Tavşan Ailesi Masalı

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur zaman içinde, çok şirin bir kasaba da mutluluk içinde yaşayan küçük tavşan ailesi varmış. Bu sevimli aile de anne tavşan, baba tavşan ve üç de küçük yavru tavşan kardeş yaşarmış. Tavşan kardeşler birlikte o kadar çok eğleniyorlarmış, gün boyu bahçelerinde oradan oraya koşuşturup çilek arama yarışı yapıyorlarmış. Bu yüzden aralarına başka arkadaş gelsin istemezlermiş. En sevdikleri meyve çilekmiş.

Anneleri harika havuç yemekleri yapsa da hepsinin aklı fikri çilekteymiş. Ve ormanın derinliklerinde bir sürü çileğin olduğunu düşünüp hayal kuruyorlarmış. Anneleri onlara bahçeden dışarı sakın çıkmayın! sizin için çok tehlikeli olur, dermiş. Küçük yavru tavşanlardan biri yaramazlık ve haylazlık peşinde koşmayı çok severmiş. Diğerleri ise annesinin sözünden biran olsun çıkmak istemezlermiş.

Bir gün yaramaz tavşan kardeşlerine birlikte ormana gidelim ormanda çok çilek var demiş. Ben yolu biliyorum korkulacak bir şey yok lütfen! lütfen! diye yalvarmış. Küçük yavru kardeşler çok korksalar da bir an için yaramaz tavşana tamam, demişler. Anneleri evi toparlarken bahçeden ormana doğru süzülmüşler. Yaramaz tavşan önde, kardeşleri arkada ormanda çilek aramaya başlamışlar. Az gitmiş uz gitmişler, ormanda birbirinden güzel ağaçlar, böcekler, kuşlar görmüşler. Yaramaz tavşan en güzel çilekler bu taraf da  hadi oraya gidelim!!!

Diye bağırmış ve hep birlikte yaramaz tavşanın dediği yere doğru ilerlemişler ve gözlerine inanamamışlar. Birbirinden güzel kocaman kıpkırmızı leziz mi leziz çilekleri görünce sevinç çığlıkları atmışlar. O kadar lezzetlilermiş ki hepsi içinden burada yaşasak ne güzel olur diye düşünmüşler. Hepsi birden o kocaman kıpkırmızı çilekleri yerken havanın karardığını fark etmemişler.

Yaramaz tavşan hadi evimize gidelim düşün yola annem, babam bizi merak eder demiş. Fakat çokbilmiş yaramaz tavşan yolu kaybetmiş. Küçük tavşan yavruları korkudan ağlamaya başlamışlar. O sırada da karşılarına Sincap kardeş ve küçük kanguru çıkmış.

Olanları anlatıp çilek yerken biranda karanlık çöktü, evin yolunu bulamıyoruz, annemiz bizi merak edecek bize yardımcı olur musunuz, demişler. Sincap ve küçük kanguru biz sizi evinize götürebiliriz, demişler. Ardından keyiflerine yerine gelen küçük tavşan kardeşler, sincap ve küçük kanguru sohbet ede ede evlerinin yolu tutmuşlar. Çok iyi arkadaş olan bu sevimli dostlar birbirlerini çok sevmişler.  

Küçük yaramaz tavşan o günden sonra çok uslanmış ve bir daha büyüklerinin sözünden çıkmamaya karar vermiş. Çünkü karşılarına arkadaşları çıkmasaymış ormanda kurtlara yem olabilirlermiş. Küçük yavru tavşan kardeşler, o günden sonra kendilerine yeni oyun arkadaşı olarak Sincap kardeşi ve küçük kanguruyu yanlarına almışlar.

Hatta ormana birlikte çilek tarlasına giderek doyasıya çilek yemişler. Çilek sevgileri onlara çok güzel iki yeni arkadaş kazandırmış. Anneleri onlara lezzetli havuç kurabiyeleri yapıyor, birlikte ormana pikniğe gidiyorlarmış. Ormanda oyunlar oynayarak paylaşmanın, eğlencenin yeni arkadaşlar tanımanın ne kadar da güzel olduğunu anlamışlar.

Siz değerli okurlarımızın yorumlarını bekliyoruz lütfen yorum yapmayı unutmayınız 🙂
Daha fazla masal okumak isterseniz Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu