Küçük ve Mutlu Civciv Tina Masalı

Bir zamanlar şirin küçük bir çiftlikte Tina adında meraklı küçük bir civciv yaşardı. Tina’nın kabarık sarı tüyleri ve heyecanla parlayan büyük parlak gözleri vardı. Küçük civcivi çiftlikte herkes çok severdir. Herkes onun ne kadar sevimli ve güzel bir civciv olduğunu söylerdir. Küçük civcivin sürekli neşeli olması özellikle ormandaki herkes tarafından sevilmesini sağlıyor. Ormanın en güzel civcivi olarak tanınıyordu.

Aynı zamanda ormandaki en eğlenceli civciv olarak arkadaşları tarafından çok seviliyordu. Herkesi seviyor ve herkese sevecen davranıyor. Böylelikle çiftliğin ve ormanın en çok sevilen hayvanıydı olarak ön plana çıkıyordu. Etrafındaki dünyayı keşfetmeyi ve yeni arkadaşlar edinmeyi severdi. Tina her sabah yükselen güneşle uyanır annesini ve babasını sevinçle karşılardı. Daha sonra rahat yuvasından çıkar ve günlük maceralarına atılırdı.

Güneşli bir sabah Tina tarlaya atladı ve havada zarifçe çırpınan parlak bir kelebek gördü. Renkli kanatlarıyla büyülendi onu takip etmeye karar verdi. Zıpladı ve tekrar zıpladı ama kelebek her zaman ulaşamayacağı bir yerde kaldı.

Aniden Tina toprakta kıvranan zeki küçük bir solucan gördü. Hızla iyi arkadaş oldular ve birlikte bir yolculuğa çıktılar. Solucan Tina’ya yeryüzünde nasıl hareket edeceğini öğretti ve karşılığında Tina solucana nasıl zıplayacağını öğretti.

Keşfederken Tina ve solucan arkadaşı gevezelik eden bir dereye rastladılar. Tina daha önce hiç bu kadar su görmemişti! Biraz korkmuştu ama yeni arkadaşının desteğiyle derenin üzerinden atladı etrafa su sıçrattı. Birlikte kıkırdayarak yolculuklarına devam ettiler.

Güneş batmaya başladığında Tina ve solucan arkadaşı evlerine dönme zamanının geldiğini fark ettiler. Vedalaştılar ve olağanüstü maceralarına devam ederek ertesi gün tekrar buluşacaklarına söz verdiler.

Tina öğrendiği her şeyden ve edindiği yeni arkadaşından gurur duyarak rahat yuvasına geri döndü. Ertesi günün maceralarını hayal ederek gözlerini kapattı ve küçük gagasında hoşnut bir gülümsemeyle uykuya daldı.

Böylece küçük kız Tina maceralarına devam etti sevinçle zıpladı ve gittiği her yerde arkadaş edindi. Merak arkadaşlık ve biraz cesaretle dünyanın keşfedilmeyi bekleyen inanılmaz hazinelerle dolu olduğunu öğrendi.

Daha fazla uyku masalları makalesi için 3 yaş masalları ve hikayeleri kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Daha Fazla Masal okumak isterseniz Masal Oku, Çocuk Masalları, Kısa Masallar, Bebek Masalları, Uyku Masalları Kategorilerimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu