Kunduz Zundi Masalı

Bir zamanlar ormanın derinliklerinde yaşayan bir kunduz ailesi varmış. Bu kunduz ailesinin küçük çocuklarının adı Kunduz Zundi’ymiş. Bu Kunduz Ailesi bir gölün kenarında güçlü dişleriyle kemirdikleri ağaçlardan yaptıkları barajlarda yaşarlarmış. Kunduz Zundi, gölün içinde yüzmeyi seven çok iyi bir yüzücüymüş. Zamanının büyük bir bölümünü gölde yüzerek geçiriyormuş en büyük hayali yüzme yarışmasında birinci olmakmış.

Diğer bütün hayvanlar bu hayalinden vaz geçmelerini onun çok küçücük bir Kunduz olduğunu söyleyip duruyorlarmış. ama o bir kere kafasına koymuş muhakkak bir gün yüzme yarışmasında birinci olacakmış. Bir gün aniden bulutlar kararmaya rüzgar sert esmeye başlamış. Yağmur hızlı bir şekilde yağmaya başlamış. Bütün hayvanlar panik içinde sığınacak bir yer aramışlar. Yağmur öyle şiddetli yağmış ki dağlardan akan sular sele sebep oluyormuş. Bütün hayvanlar korku içinde paniklemişler “Eyvah Şimdi ne yapacağız” demişler.

Kunduz Zundi’nin aklına çok güzel bir fikir gelmiş. Eğer dağdan gelen suyun önüne kocaman bir baraj yaparlarsa ormanı sel almazmış. Ama oraya yüzmek çok zormuş çünkü su çok şiddetli akıyormuş. Kunduz Zundi bu zor görevi kabul etmiş kendisinin bunu yapacağını söylemiş. Anne ve babası böyle bir şeye asla izin veremeyiz. Senin oraya gitmen çok tehlikeli demişler. Kunduz Zundi anne ve babasına başka şanslarının olmadığını, eğer bu görevi yapmazlarsa ormandaki bütün hayvanların öleceğini söylemiş.

Çaresiz anne ve babası kabul etmişler onlar da yardıma geleceklerini söylemişler. Kunduz Zundi şiddetli akıntıya rağmen çok iyi yüzmüş. Anne ve babasının da yardımıyla kemirdikleri ağaç dallarından suyun önüne set yapmışlar. Böylelikle su artık şiddetini azaltmış ve yukarıda dağın yamacında birikmiş.

Yağmur da artık azalmaya başlamış. Kunduz Zundi ve ailesi gelip diğer hayvanları güvenli bir yere götürmüşler. Bütün hayvanlar Kunduz zundi’nin bu cesur davranışı için çok teşekkür etmişler. Bu olanlar ormanlar kralının kulağına kadar gitmiş. Kunduz Zundi’yi en iyi ve en cesur yüzücü ödülüne layık görmüş. Zundi hayallerindeki en iyi yüzücü ödülünü aldığı için çok mutlu olmuş. Bundan sonra da hayallerinden asla vazgeçmemiş.

Daha fazla uyku masalları makalesi için 9 yaş masalları kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu