Kurbağa ile Timsah Masalı

Bir zamanlar yeşilliklerle çevrili büyük bir gölde küçük bir timsah yaşarmış. Bu küçük timsah diğer timsahlara hiç benzemezmiş. Çünkü tanıştığı bütün hayvanlarla arkadaş olmayı tercih edermiş. Timsah arkadaşları gerçek bir timsahın vahşi ve sert olması gerektiğini, onun gibi nazik ve zayıf olmaması gerektiğini söylemişler. Ancak küçük timsah diğer timsah arkadaşlarının söylediklerini dinlememiş.

Bir gün gölün kıyısında diğer hayvanlarla arkadaşlık kurmak için dolaşırken küçük bir kurbağaya rastlamış. Kurbağanın yanına gelip onunla konuşmuş.

  • Merhaba kurbağa kardeş nasılsın. Derindeki desenlere bayıldım çok güzeller” demiş.

Kurbağa, vahşi bir timsah görünce önce korkup kaçmak istemiş. Ancak küçük timsahın dostane yaklaşımını görünce oda sohbet etmeye karar vermiş.

“Merhaba küçük timsah iyiyim teşekkürler. Peki ya sen burada ne arıyorsun? demiş.

  • Ben yeni arkadaşlar bulmak için geldim” demiş küçük timsah.

O gün küçük kurbağa ve küçük timsah çok iyi arkadaş olmuşlar.

Birlikte gölde yüzerlerken küçük kurbağa, küçük timsaha gizli bir sırrı olduğunu söyleyip onu büyük bir şelaleye götürmüş.

Şelalenin arkasında gizlenmiş küçük bir mağaraya doğru yüzmüşler.

Küçük kurbağa,

  • Burası bizim sırrımız buraya ancak en yakın arkadaşlar girebilir. Seni bundan sonra en yakın arkadaşım olarak görüyorum küçük timsah” demiş

Küçük timsah o kadar mutlu olmuş ki küçük kurbağaya sarılmış. Sırlarını sonsuza kadar saklayacaklarına dair birbirlerine söz vermişler.

Ertesi gün yeni arkadaşı küçük kurbağa ile oynamak için giden küçük timsah ona saldırmak üzere olan timsahları görmüş.

Küçük timsah diğer timsahları durdurmaya çalışmış. Ancak timsahlar, küçük timsaha kendilerine ihanet ettiğini söyleyip üstüne gitmişler. Tam o sırada küçük kurbağa timsahların üstüne çıkıp göl yatağından topladığı kumları gözlerine püskürtmüş. Gözleri yanan timsahlar acı içinde bağırırken küçük kurbağa ve küçük timsah gizli şelalelerine kaçıp izlerini kaybettirmiş.

Timsahlar yenilginin utancı ile oradan uzaklaşıp gitmiş.

O günden sonra küçük kurbağa ve küçük timsah sonsuza kadar arkadaş kalmışlar. Sık sık birbirlerini ziyaret etmişler. Gizli mağaralarının güvenli ortamında sohbetler edip, gölün içinde birlikte yüzüp eğlenmişler.

Daha Fazla Çocuk Masalları İçin Kısa Masallar Kategorimizi Ziyaret Ediniz.

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu