Kurnaz Kurt ve İnatçı Horoz Masalı

Ormanın derinliklerinde yaşayan kurnaz mı kurnaz bir kurt varmış. Kurt iri gözlü, uzun kulaklı ve koyu renkli bir tene sahipmiş. Gecenin geç saatlerinde, herkes uykuya daldığı bir anda köye iner ve kuzuları yermiş. Sabah uyanan köylüler kuzularının eksik olduğunu fark edip bu işi kurdun yaptığını bilirlermiş. Uzunca süre böyle devam eden bu durum köylülerin canından bezdirmiş. Bu duruma dayanamayan köylüler bu meseleyi İnatçı Horoz’a bildirmişler. İnatçı Horoz onlara evlerine dönmelerini ve hiçbir şeye karışmamalarını tembih etmiş.

Köylü evlerine dağılmış ve İnatçı Horoz hiç vakit kaybetmeden işe koyulmuş. Köyün etrafında tuzaklar kurmuş. Tilkiyi yakalamak için her şeyi hazırlayıp gece karanlığının çökmesi için beklemiş.

Gecenin bir vakti İnatçı Horoz beklemeye başlamış. Uzaklardan bir çatırtı sesi işitmiş. Kurnaz Tilki, yola koyulmuş ve kurulan tuzakların farkına varmış. Bir çıkış yolu bulamayınca o gece eli boş olarak geri dönmüş.

Kurnaz Tilki, günlerce aç kalmış ve oturup düşünmeye başlamış. Yanına bir tavuk alarak gece yine yola koyulmuş. Sessizce horozun olduğu yere gelip tavuğu bırakmış. Tavuğu gören horoz bir an boş bulunmuş ve tilki aradan sıyrılıp kuzuların olduğu yere doğru ilerlemiş.

Bu durumun bir aldatmaca olduğunu fark eden horoz hemen kuzuların olduğu yere doğru hızlıca ilerlemiş ve tilkiyi suçüstü yakalamış.

Horoz, tilkiye doğru dönerek: “Tilki kardeş sen ne kadar kurnazsan, ben de o kadar inatçıyım.” demiş.

Daha Fazla Çocuk Masalları İçin Kısa Masallar Kategorimizi Ziyaret Ediniz.

Daha Fazla Masal okumak isterseniz Masal Oku, Çocuk Masalları, Kısa Masallar, Bebek Masalları, Uyku Masalları Kategorilerimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu