Kurtla Kırmızı Başlıklı Kızın Dostluğu

Kocaman bir ormanın bir ucunda yaşayan Kırmızı Başlıklı Kız her hafta ormanın diğer ucunda yaşayan büyükannesine taze yiyecekler götürüyordu. O ormanın derinliklerinden geçerken başına gelecek tehlikelerden koruyan iyi kalpli bir kurt vardı. Kırmızı Başlıklı Kızın bu iyi kalpli kurttan hiç haberi yokmuş. Çünkü kurt onu korkutmamak için hiç yoluna çıkmazmış.  Onu uzaktan izler onun neşesiyle neşelenir, güzel sesiyle söylediği şarkıları dinlermiş. Bir gün kurt ormanın diğer tarafındayken Kırmızı Başlıklı Kız yine büyükannesine yiyecek götürmek için ormana girmiş. Onu gözleyen kurt olmadan yürürken karşısına kocaman bir ayı çıkmış. Ayı kükrüyor ve Kırmızı Başlıklı kızı yemek için ona doğru yaklaşıyormuş.

Kırmızı Başlıklı Kızın yardım isteyen çığlıklarını kurt ormanın içinden duyduğunda koşarak hemen yardıma gitmiş. Kırmızı Başlıklı Kız ile ayının arasına girmiş. “Ayıya çekil git buradan bu tatlı kıza zarar veremezsin o benim arkadaşım” demiş. Ayı kurdun çok kararlı olduğunu ve sivri dişlerini görünce “Bu sıska kız için kavga etmeye değmez” diyerek arkasını dönüp gitmiş. Kırmızı Başlıklı Kız bu kez korku ile kurda bakmaya başlamış. Kurt yumuşak bir sesle “Korkma küçük kız ben sana zarar vermeyeceğim. Ben senin koruyucunum” demiş. Kırmızı Başlıklı Kız buna çok şaşırmış “Nasıl yani anlamadım” demiş.

Anlatmaya başlamış kurt  “Ben daha küçükken baban beni aslanlardan kurtarmıştı. O gün ona söz verdim eğer bir gün bana ihtiyacı olursa bende ona yardım edecektim. Sen büyüyüp ormana gelmeye başlayınca baban beni buldu. Seni korumamı istedi bende sözümü tuttum seni uzaktan korumaya başladım. Beni görünce korkacağını bildiğimden yanına yaklaşmıyordum” demiş. Kırmızı Başlıklı Kız bu gizli koruyucusu olan kocaman kurdu çok sevmiş. “Yoo ben senden korkmuyorum sen iyi bir kurtsun hem benim hayatımı kurtardın. Benimle arkadaş olur musun?” demiş. Bu sözler onu çok seven ve onunla oyunlar oynamak isteyen kurdu çok mutlu etmiş. Birlikte çiçekler topluyor, şarkılar söylüyor ve oyunlar oynuyorlarmış. Bir yandan oynayıp bir yandan da büyükannenin kulübesine doğru yürüyorlarmış.

Kulübenin önüne geldiklerinde büyükannede hava almak için dışarıdaymış. Kurdu torununun yanında görünce çok endişelenmiş. Hemen tüfeğini almış ve kurdu vurmak için nişan almış. Kurdu koruma sırası artık Kırmızı Başlıklı Kızdaymış. Hemen atılmış “Dur büyükanne ne yapıyorsun, o benim arkadaşım, az önce hayatımı kurtardı” demiş. Büyükanne torununa inanmak istememiş ama Kırmızı Başlıklı Kız kurdun yanına gitmiş, onun boynuna sarılmış. Kurtta başını küçük kızın omuzlarına yaslamış. Onların bu sevgi dolu hallerini gören büyükanne kurdun kötü olmadığına ikna olmuş. “Hadi gelin çörek yapmıştım birlikte yiyelim” demiş. Kırmızı Başlıklı Kız ve kurt büyükanne ile birlikte kulübeden içeri girmişler. O günden sonra kurt ve Kırmızı başlıklı Kız yakın arkadaş olmuşlar.

Daha fazla masal okumak isterseniz Eğitici Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu