Kurtla Kuzu Hikayesi

Diyar diyar içerisinde her kim daha kuvvetli ve gücü yerindeyse o her zaman haklıdır. İnanmayan herkes dinlesin bu masalı.

Kuzucuğun biri bir gün su içiyormuş, tertemiz çok güzel su akan pırıl pırıl bir nehirde. Aç olan kurt yaklaşmış bir yanına, belli ki karnı çok acıkmış.

– Vay kuzucuk demiş, sinirli şekilde. Sen kimsin ki bana ait olan suyu bulandırıyorsun, şimdi göstereceksin sen.
– Ah vah diyerek aman efendim diyerek söze başlamış kuzu: Kızmayın lütfen bana özür dilerim. Hem iyice bakın hele ben nehre çok uzağım. Bulunduğum konum suyunuzu iyi değil ki suyunuzu bulandırmak için. Hem ayrıca siz yukarıdasın, ben aşağıda ancak suyu siz bulandırıyorsunuz, demiş.
Kurt yine de aldırış etmeden üzerine doğru gelmiş kuzucuğun.
– Evet, bilmiyorum demiş asi kurt: Bulandırıyorsun işte ayrıca dahası bile var. Sen geçen sene küfür etmiştin bana, sakın unutmam ben onu.
Kuzucuk itiraz etmiş;
– Kurt kardeş ben geçen sene yoktum. Bu sene doğdum ben emin olabilirsin. Kurt bozularak o zaman kardeşindir ukala kuzu demiş.
– Kardeşim yok bu yüzden küfretme ihtimalide yok demiş kuzu.
Kurt ısrarlarına devam etmiş;
– O zaman senin cinsinden biridir kesinlikle. Benden bilemezsin. Tüm işiniz benimle uğraşmak olduğunu biliyorum. Çobanlar ve köpekleri bana söylediler, demiş. Kuzuyu kaparak ormana kaçmış ve bir daha gören olmamış.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu