Kuyu Canavarı Masalı

Bir zamanlar küçük bir köyün yakınlarında derin ve karanlık bir kuyu bulunurmuş. Köylüler bu kuyunun dibinde kocaman bir canavarın yaşadığına dair efsaneler anlatırlarmış. Kuyu Canavarı olarak adlandırılan bu yaratığın köye zarar vermek için her an yüzeye çıkabileceği söylenirmiş.

Köyde yaşayan çocuklar, annelerinin akşamları dışarı çıkmamaları konusunda uyardığı bu kuyudan korkarlarmış. Ancak köyün en cesur ve meraklı çocuğu olan Ali, Kuyu Canavarı hikayesine inanmazmış. Bir gün arkadaşlarına meydan okuyarak, onlara Kuyu Canavarını yakalamak için gizlice plan yapmış.

Ertesi gün, Ali ve arkadaşları gizlice kuyuya yaklaşmışlar. Kuyunun başına geldiklerinde, derinliklerinden tuhaf sesler geldiğini işitmişler. Arkadaşları korkudan geri çekilirken, Ali daha da meraklanmış ve cesaretiyle kuyunun içine doğru ilerlemiş.

Kuyunun dibine ulaştığında, gerçekten de kocaman bir yaratıkla karşılaşmış. Ancak yaratık, korkunç bir canavar değilmiş, sadece aç ve susuz kalmış bir köpekmiş. Kuyuya düşmüş ve oradan çıkamamış. Yıllardır kimsenin gelip ona yardım etmediğini söyleyen köpek, Ali’ye minnettarlıkla bakmış.

Ali, hemen köye dönüp arkadaşlarını alıp köpeği kurtarmış. Köylüler önce köpeği görünce korkmuş olsalar da Ali, onlara köpeğin aslında zararsız olduğunu ve Kuyu Canavarı olmadığını anlatmış. Köylülerin de kalpleri yumuşamış ve köpeği köye almışlar.

O günden sonra, köylüler köpeğe “Kuyu Canavarı” değil, “Kuyu Dostu” adını takmışlar. Kuyu Dostu, köyde sevgi ve şefkatle büyümüş, çocukların en iyi arkadaşı olmuş. Artık köyde Kuyu Dostunun hikayesi anlatılırmış ve insanlara bir canavarın dış görünüşüne aldanmamaları gerektiği öğretilirmiş.

Dost canlısı ve insanlara karşı oldukça meraklı olan Kuyu Dostu, köylülerin ona olan ilgisini ve sevgisini hemen fark etmişti. Onun sevimli tavrı, köylülerin kalbini çalmış ve köyün en özel köpeği haline gelmişti. Çocuklarla oynamaktan ve koşuşturmaktan hoşlanırdı. Onların yanında olduğunda, gözleri parlar ve mutlulukla kuyruğunu sallardı.

Ali ve arkadaşları, korkularını yenebildikleri için gurur duyarmış. Bir zamanlar korkutucu bir efsane olan Kuyu Canavarı hikayesi, dostluğun gücü sayesinde mutlu sonla bitmiş ve Kuyu Dostu köyün en özel varlıklarından biri haline gelmiş. Herkes, Kuyu Dostunun hikayesini gelecek nesillere anlatarak, insanların birbirine sevgiyle yaklaşmasını sağlamışlar. Böylece, köyde hep birlikte mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmüşler.

Daha Fazla Masal okumak isterseniz Masal Oku, Çocuk Masalları, Kısa Masallar, Bebek Masalları, Uyku Masalları Kategorilerimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu