Maceracı Maymun Coco

Bir zamanlar büyük bir ormanda Coco adında bir maymun varmış. Yüksek bir ağacın tepesinde ailesi ve arkadaşlarıyla birlikte yaşarmış. Coco macerayı ve yeni yerler keşfetmeyi seven bir maymunmuş.

Bir gün arkadaşlarıyla oynarken parlak renkleri olan muhteşem bir kuş görmüş. Onu takip edip neler yaptığını merak etmiş. Coco kuşun tünediği ağaca tırmanmış. Ancak ayağı kayınca dengesini yitirip, yere düşmüş.

Acı içinde kıvranıp ağlamaya başlamış. Etrafına baktığında evinden çok uzaklaşıp kaybolduğunu fark etmiş. Bu onu daha da korkutup daha çok ağlatmış.

Tam bu sırada yumuşak bir ses,

“Ağlama küçük maymun ben buradayım” diye seslenmiş.

Başını çevirince yaşlı bir kaplumbağanın kendisine doğru yaklaştığını görmüş.

Coco gözündeki yaşı silip,

  • Sizde kimsiniz” diye sormuş.

“Ben bu ormandaki en yaşlı kaplumbağayım. Burayı çok iyi bilirim. Sanırım sen kayboldun öyle değil mi? demiş yaşlı kaplumbağa.

Coco yaşlı kaplumbağanın dediklerini onaylayarak başını sallamış.

  • Merak etme seni annene götüreceğim. Ancak ormanda kendi başının çaresine bakmayı ve zorlukların üstesinden gelmeyi öğrenmek zorundasın. Yoksa bu gibi durumlarda çaresiz hissedersin” demiş kaplumbağa.

Kaplumbağa ona yiyecek aramayı, su bulmayı ve yırtıcı hayvanlardan nasıl korunması gerektiğini iyice öğretmiş. Coco kaplumbağa sayesinde artık daha cesur ve korkusuz olmayı öğrenmiş.

Coco ve kaplumbağa dönüş yolundayken uzaktan yaralı bir aslan görmüşler. Coco hiç tereddüt etmeden aslana yardım etmiş. Aslanın yaralarını sarmak için yaprak ve yiyecek aramış.

Aslan Coco’nun bu korkusuz davranışlarından etkilenmiş. Kendisine neden yardım ettiğini sormuş . Coco aslana, yaşlı kaplumbağa sayesinde nasıl cesur ve korkusuz olduğunu anlatmış. Aslan cesur maymunun bu davranışlarını övmüş.

Hep birlikte Coco’nun ailesini bulmuşlar. Ailesine kavuşan Coco onlara yaşadığı zorlukları ve cesaretini, yolda karşılaştığı dostlarını, her şeyi anlatmış. Ailesi onu cesaretinden dolayı tebrik edip, çocuklarıyla gurur duymuşlar.

O günden sonra Coco ormanı keşfetmeye devam etmiş. Her kararını cesurca ve zekice veren maceracı bir maymun olmuş. Kendisine dost edindiği yaralı aslan ve yaşlı kaplumbağanın öğütlerini hiçbir zaman unutmamış. Coco ailesiyle ve dostlarıyla birlikte hep mutlu yaşamış.

Daha Fazla masal okumak isterseniz 6 yaş masalları Kategorimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu