Mavi Tilki Masalı

Bir zamanlar bir tilki yiyecek aramak için ormanda dolaşıyormuş. Onun için şansız bir günmüş. Bir lokma yiyecek bile bulamamış yorgun ve aç kalmış bir kasabaya ulaşana kadar yürümüş yürümüş. Kasabaya gitmesinin onun için güvenli olmadığını biliyordu. Ama zavallı tilki çok çaresiz de bir şeyler yemesi gerekiyordu yoksa açlıktan ölecekti.

Kasabanın içinde dolaşırken, yolun kenarına saçılmış bazı yiyecekler gördü. Tilki hızla koştu ve yemeye başladı aniden bazı köpekler onu gördü ve havlamaya başladılar. Tilki oradan hızla kaçtı ama köpekler onu çamaşırcının evine kadar kovaladılar. Çamaşırcı bir takım elbiseyi maviye boyamak da meşguldü yani bir küvet dolusu mavi boya hazırdı. Tilki küvet görmedi ve içine yuvarlandı.

Tilki küvetten çıktığında her tarafının masmavi olduğunu gördü ne yapacağını bilemedi. Köpeklerin uzaklaşmasını beklerken giysi Yunanın altına saklandı gece olunca tilki elbiseyi yanından çıktı ve kasabadan ormana doğru yola koyuldu.

Ormanda bütün hayvanlar onu görünce kaçtılar hiç kimse daha önce böyle garip bir mavi yaratık görmemişti hepsi çok korkmuştu. Ancak tilki çok zekiydi bu durumdan yararlanmaya karar verdi. Tilki hayvanlara tanrı tarafından tüm hayvanları korumak için gönderildiğini söyledi bütün hayvanlar ondan etkilenmiş ve ona itaat etmeye karar vermişlerdi. Onu mutlu etmeye çalışıyorlardı ona yemek ve su getirdiler. Tilkininhiçbir şey için endişelenmesine gerek yoktu.

Her akşam tilki etrafındaki tüm hayvanlarla birlikte kayanın tepesine oturuyor onlara hikayeler ve masallar anlatıyordu. Bütün hayvanlar tilkinin liderliğini sevmişti bir akşam tilki onlara hikayeler anlatırken bir çift tilkinin olduğunu duydum. Tilki çok uzun zamandır diğer tilkileri ne görmüş ne de duymuş onların okumalarını duyunca çok sevindi ve oda ulumaya başladı.

İşte o zaman bütün hayvanlar seçtikleri liderin sıradan bir tilki olduğunu anladılar hepsi onu kovalamaya başladı. Ama tilki elinden geldiğince hızlı koşarak onlardan çoktan uzaklaşmıştı.

Siz değerli okurlarımızın yorumlarını bekliyoruz lütfen yorum yapmayı unutmayınız

Daha fazla masal okumak isterseniz Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu