Maya ve Minik Fil

Çok eski zamanlarda, yemyeşil bir dağın yamacında minik bir evde yaşayan bir aile varmış. Bu ailede Maya isminde küçük bir kız annesi ve babası ile yaşarmış. Maya hem akrabaları hem de komşuları tarafından çok sevilirmiş. Bunun nedeni ise herkese çok iyi davranması ve sarılmak istemeseymiş.

Günlerden bir gün küçük bir kız Maya ormanda tek başına dolaşıyormuş. Ailesinden uzak kalan ve uzaklaştıkça biraz daha korkan bu kızın karşısına sevimli mi sevimli bir fil yavrusu çıkmış. Kız ilk başlarda korksa da zamanla filin sevimli halinden etkilenmiş ve ona dokunmak için bir adım atmış. Fil de ona hortumu ile cevap hareketler yaparak cevap vermiş. Maya da bunun karşılığında file sarılmış. Fil, Maya’ya dönmüş ve şunları söylemiş;

-Nereye gidiyorsun, buralar senin için tehlikeli olabilir, en iyi gel ben seni evine götüreyim. Senin yanında olursam sana bir şey yapamazlar.

Maya bu teklifle çok mutlu olmuş. Minik filin onu korumak istemesi çok hoşuna gitmiş. Fakat onun yanından ayrılmak hiç istemiyormuş. Bunun için ne yapması gerektiğini düşünmeye başlamış. Birlikte yürümeye başlamışlar. Küçük çocuk o gün hayatının en güzel gününü geçirmiş. Son olarak da evine dönmüş.

Ertesi gün uyandığı zaman aklına hemen fil gelmiş. Birlikte ne kadar güzel zaman geçirdiklerini düşünmüş ve fili özlemeye başlamış. Bu özlem o kadar büyümüş ki Maya tekrar ormana çıkmaya ve fili aramaya karar vermiş. Hem de bu sefer yanında en sevdiği giysilerini ve biraz yiyecek de almış. Çünkü temelli onun yanında yaşamak niyetindeymiş. Yükünü sırtına almış ve ormanda yürümeye başlamış.

Bu sefer gerçekten çok zorlu bir yolculuk olmuş.  Aramış aramış yorulmuş. Yemeklerini de bitirmiş. Ama en sonunda fili bulmuş. Fil ailesi de birlikte oyun oynuyormuş. O da onlara katılmış birlikte oyunlar oynamaya başlamışlar. Maya gerçekten çok mutlu olmuş. 1 gece onların yanında kalmış. Ertesi gün minik filin ailesi Maya’nın yanına gelmiş.

‘’Biz seni çok sevdik, ama annen ve baban seni arıyormuş. Çok üzülmüşler sen olmadığın için’’ demişler Maya’ya. Maya bir an onları unuttuğunu, aslında gerçek bir ailesi olduğunu anlamış. Pişmanlık hissetmiş. Ama fil ailesi birlikte yaşamaktan da gerçekten çok mutluymuş. Ne yapması gerektiğine karar vermesi gerekiyormuş ama.

Maya ailesi ile yaşadığı zaman her zaman onlara sarılırmış. Aynı zamanda komşuları da onu çok severmiş. O da komşularını çok severmiş. Aklına bu güzel anlar gelmiş. Aslında olması gereken yerin kendi ailesi olduğunu anlamış. Fil onun sadece arkadaşıymış. Tabii ki istediği zaman filin yanına gelebilir, onunla zaman geçirebilirmiş. Fakat gerçek ailesi onu seven, onu yetiştiren kişilermiş.

Maya bunları düşündükten sonra fil ile birlikte kendi evinin yolunu tutmuş. Eve vardıkları zaman gizli gizli ailesinin konuşmalarını dinlemiş. Ailesi Maya’yı ne kadar özlediklerini, başına bir şey geldiği için telaşlandıklarını konuşuyormuş ve hep ağlıyormuş. Bunu duyan Maya gerçekten pişman olmuş ve kapıyı çalmış. Anne ve babası Maya’yı görünce çok sevinmişler. Sonsuza kadar mutlu mesut yaşamışlar. Fil ailesi ile dostluk kurarak ailecek görüşmeye başlamışlar. Maya hem güzel bir arkadaş kazanmış, hem de ailesinin değerini anlamış.

Siz değerli okurlarımızın yorumlarını bekliyoruz lütfen yorum yapmayı unutmayınız 🙂
Daha fazla masal okumak isterseniz Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Daha Fazla Masal okumak isterseniz Masal Oku, Çocuk Masalları, Kısa Masallar, Bebek Masalları, Uyku Masalları Kategorilerimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu