Meraklı Kedinin Maceraları Masalı

Bir zamanlar ülkelerin birinde büyük bir evde yaşayan meraklı bir kedi varmış. Bu kedi öyle fare yakalayan şirinlik yapan kedilere pek benzemezmiş. Mahallenin her köşesini didik didik edip, gözlem yaparak dedektif gibi bütün olayları anında çözermiş.

Güneşli bir günde sabah erkenden uyanmış. Kapıyı açtığında kapının önünde küçük bir paket görmüş. İçini açtığında, içinde kedi maması olduğunu fark etmiş. Ancak bu paketin üstünde kimin gönderdiği ile ilgili bir bilgi yokmuş. Meraklı kedi bir dedektif gibi bu işin peşini bırakmayıp, isimsiz paketin nereden geldiğini öğrenebilmek için kolları sıvamış.

İlk iş olarak komşusu farenin yanına gitmiş. Fare sabah kahvaltısını yapmış, çayını yudumluyor muş.

Meraklı kedi, fareye sormuş,

  • Bugün kapımda isimsiz bir paket buldum. Acaba sen de böyle bir paket aldın mı?” demiş.

Fare,

  • Ah evet dün küçük bir paket aldım. İçinde peynirli kek vardı” demiş.

Fareden bu bilgileri alan meraklı kedi, arkadaşı tavşanın evine gitmiş.

Tavşana da benzer sorular sormuş.

  • Merhaba arkadaşım. Bugün çok enteresan bir şey üzerinde araştırma yapıyorum. Bana yardımcı olabilirsen çok sevinirim. Acaba son zamanlarda sürpriz bir hediye paketi aldın mı? demiş.

Tavşan biraz düşünüp cevap vermiş.

  • Evet şimdi hatırladım. Dün içinde taze havuçlar olan bir paket aldım. Çok lezzetlilerdi” demiş.

Meraklı kedi bu gizemi çözmek için çok uğraşmış. Keskin koku yetenekleri ile her bir kapıyı koklayıp, çok güzel kokuların geldiği fırına yönelmiş. İyi duyan kulakları sayesinde içeriden gelen gülme seslerini duymuş.

Mahalledeki bazı hayvanlar içerde hediye paketi yapmakla meşgulmüş. Meraklı kedi bu kapılara konulan hediyeleri kimlerin bıraktığını anında anlamış. Bu hayvanlar tüm mahalle sakinlerini neşelendirmek ve sevindirmek için böyle bir etkinlik planlamışlar. Sonunda meraklı kedi bu gizemi başarıyla çözmüş.

Bu hayvanların yaptığı davranış çok hoşuna gitmiş. Kendisi de onların içine katılıp yardım etmek istemiş. Hayvanların hepsi meraklı kedinin de yardımıyla hediyeleri paketlemeyi kısa sürede bitirmişler. Gizlice tüm hediyeleri kapılara bırakan meraklı kedi, bir köşeye saklanıp arkadaşlarının ve komşularının yüzlerindeki gülümsemeyi görüp çok mutlu olmuş.

Daha fazla uyku masalları için 7 yaş masalları kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu