Mert’in Uçak Korkusu ve İnanılmaz Değişimi Masalı

Küçük Mert bir gün ailesiyle uçak yolculuğu yapacakmış. Daha önce hiç uçağa binmemiş. Biraz olsun korkuyormuş. Bu durumu ailesiyle paylaşmaktan utanmış. Tatile giderken uçak yolculuğunu tercih etmişler. Sonucunda güzel günler geçireceğini düşünerek uçak yolculuğunu kabul eden Mert kendini teselli etmiş.

Uçağa binecekleri vakit gelmiş. Havalimanına gitmişler ve hazırlıklara başlamışlar. Valizlerini teslim ettikten sonra saatin gelmesini beklemişler. Artık uçağa binme vaktiymiş. Tam uçağa adım atacaklarken Mert bir anda durmuş. Annesi Mert’e bakıp ne olduğunu sormuş. Küçük çocuk konuşmuyormuş. Daha sonra uçak görevlisi gelip Mert’i sakinleştirmek istemiş. Fakat ne yaparsa yapsınlar küçük çocuk sakinleşmiyormuş.

Tüm yolcular küçük Mert’i bekliyormuş. Fakat bu durum karşısında küçük çocuk oldukça korkulu bakışlarla uçağın kapısında duruyormuş. Yaklaşık 15 dakika geçmiş ve artık uçağın kalkması gerekiyormuş. En son uçak pilotu gelip Mert’i sakinleştirmeyi başarmış. Bunun için onu kokpite götürmüş. Uçağın yönetildiği yer Mert’in çok ilgisini çekmiş. Heyecanla etrafa bakmış ve korkusunu yenmiş.

Uçak havalandığında Mert meraklı bir şekilde pencereden dışarı bakmış. Gerçekten korkacak hiçbir şey yokmuş. Hatta pilotun sayesinde büyüdüğünde o da pilot olmak istiyormuş. Bu amaca seneler sonra ulaşmış.

Küçükken korkulu rüyası olan uçaklar artık Mert için en eğlenceli aktivitelerden biriymiş. Çünkü mesleği pilot olan Mert, geçmişte yaşadığı bir anı sayesinde kendini geliştirmiş. Özellikle kendisini teselli eden pilota teşekkür etmek istemiş. Emekli olan pilotu bulmuş. Yanına gidip tüm olanları en baştan anlatmış. Onu hatırlayan emekli pilot Mert’in başarısını takdir etmiş. Ayrıca Mert oldukça güzel işler başarmış. Ödüller almış ve bu başarısını her geçen gün devam ettirmiş.

Ailesi Mert’in bu başarısından büyük gurur duyuyormuş. Önceleri korktuğu fakat sonradan alıştığı bu durum Mert’in en iyi yaptığı iş haline gelmiş. Ne kadar istikrarlı bir çocuk olduğunu kanıtlamış. Dünya çapında bilinen bir pilot olmuş. Zorlu yolculuklar yapıyor ve her hava koşulunu ayak uydurabiliyormuş. Ayrıca bu başarısı sonrasında o da üniversitelerde eğitim vermeye başlamış. Kendisi gibi olmak isteyenlere yol göstermiş. Bu sayede birçok kişiyi başarıya ulaştırmış.

İlgili Kategorilerimiz Mutlaka İnceleyin:

Masallar

Uyku Masalları

7 Yaş Masalları

8 Yaş Masalları

9 Yaş Masalları  

10 Yaş Masalları

Yeni Masallar

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu