Mezarın Ötesindeki Çocuklar

İngiltere’nin batı tarafında bulunan Devon bölgesinde, tam üç yüz yıl kadar eski bir çiftlik evi bulunuyordu. Bu çiftlik evinin sahibi ise Egna Ruggles adlı yaşlı bir kadıncağızdı. Egna evinin üst karında orayı sanki kendi oyun alanlarıymış gibi kullanan iki küçük kız çocuğunun yaşadığını biliyordu. Üstelik bu iki çocuğun yıllar önce ölmüş olduklarını da biliyordu. Yani iki hayalet çocukla birlikte yaşıyor, onların seslerini duyuyor ve bazen de yatak odasının önünde oynadıklarını görüyordu. Ama Egna onlardan korkmuyordu. Ara sıra çok ses yaptıklarında sessiz olmalarını söylüyor ve çocukları susturabiliyordu.

Ziyaretçi
Bir gün Egna Ruggles’ın ziyaretine bir kadın geldi. Eski bir arkadaş olan bu ziyaretçiye ev sahibi evinde garip bir şeyler hissedip hissetmediğini sordu. Ziyaretçisi bu evde yaklaşık olarak dört yaşlarında iki çocuğun hayaletinin olduğunu söyledi.

Çocukların ikisi de kızdı ve birinin ismi E birininki de A ile başlıyordu. Egna Ruggles çocukların kim olduğunu merak edip kiliseye gitti ve bu evde eskiden yaşayan iki kız çocuğun daha dört yaşındayken öldüğünü öğrendi. Çocukların ölümlerinin arasında 56 yıl vardır. İkisi de bu evde güzel zamanlar geçirdikleri için hala ayrılmak istemiyorlardı. Egna Ruggles ve çocuklar arasında 58 yaş vardı.

Ama Egna çocukları anlayabiliyordu Kilise görevlisinin çocukların burada çok mutlu oldukları için gitmek istemedikleri fikrini de anlıyordu. Bu yüzden ara sıra onları susturarak onlarla birlikte yaşamaya devam etti. Neyse ki çocuklar geçmiş zaman terbiyesiyle büyüdükleri için onun sözünü dinliyorlardı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu