Minik Bebek Efe’nin Becerileri Masalı

Küçük Efe annesinin kucağında oyunlar oynamayı çok seviyormuş. Annesi ona sürekli şarkılar söyler ve onunla vakit geçirirmiş. Hatta babası akşam eve geldiğinde minik Efe hikayeler dinlemeye bayılırmış. En güzel hikayeleri anlatan babası Efe’nin mutlu olduğunu görünce çok sevinirmiş. Bir gün Efe annesiyle oyun oynarken ne kadar kabiliyetli olduğunu göstermiş. Annesi ve babasına şaşırtan küçük Efe zeka kartlarını birbirinden farklı tepkiler veriyormuş. Yaşına özel zeka kartlarını kullanan annesi Efe’nin ne kadar akıllı bir çocuk olduğunu anlamış. Çünkü zeka kartlarını gören küçük Efe gülerek ve birbirinden farklı sesler çıkartarak her karta farklı tepkiler veriyormuş.

Küçük Efe’nin tek becerisi zeka kartlarını verdiği tepkiler değilmiş. Minik oğlan sallanan ve ses çıkartan oyuncaklara bayılıyormuş. En sevdiği sallanan oyuncağı vazgeçilmeziymiş. Bu oyuncağı görür görmez kendinden geçermiş. Renkleri ve görünümüyle bu oyuncak Efe’nin en sevdiği oyuncakları arasındaymış. Annesi boyunca sürekli Efe’ye gösterir ve sakinleşmesini sağlarmış. Ne zaman ağlasa bu oyuncak sayesinde susarmış.

Küçük Efe ile bir gün geçiren herkes onun ne kadar becerikli olduğunu görürmüş. Çünkü minik Efe oyuncaklarıyla son derece eğlenceli zaman geçiriyormuş. Bu durumu Efe’nin doktoruyla paylaşan ailesi onun meraklı ve heyecanlı bir çocuk olduğunu öğrenmiş. Efe’nin doktoru ona yaşından birkaç ay büyük oyuncakları teklif etmiş. Böylelikle Efe zeka gelişimini destekleyen oyuncaklar sayesinde bebekliğini çok güzel geçirecekmiş.

Küçük bebeğin oyuncaklardaki becerisi ve başarısı onun sağlığını da olumlu yönde etkilemiş. Daha güzel uyuyor ve daha güzel yemek yiyormuş. Böylece anne ve babasını asla üzmüyormuş. Efe’nin ailesi onun her zaman gelişimi için birbirinden farklı oyuncaklar alıyormuş. Bu durumun meyvesini ilerleyen zamanlarda alacaklarmış. Ne kadar çok zeka oyuncaklarıyla oynarsa bir o kadar gelişecekmiş. Efe’nin gelişimini her geçen gün gözlemleyen annesi bu durumdan çok mutluymuş.

Birbirinden farklı oyuncaklar Efe’nin gün boyunca daha huzurlu olmasını sağlıyormuş. Hatta bu durum fiziki olarak onun güçlenmesine katkı sunuyormuş. Bunu öğrenen anne ve babası Efe’yle daha fazla vakit geçirerek oyuncaklarıyla beraber birbirinden farklı oyunlar keşfediyormuş.

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu