Minik Civciv Taşınıyor Masalı

Bir zamanlar ülkelerin birinde bir Minik Civciv ve ailesi uzak bir kasabaya taşınıyormuş. Çünkü Minik Civcivin babası orada kendi işine başlayacakmış. Gitmek için hazırlıklarını yapmışlar, eşyalarını yüklemişler. Minik Civciv gözyaşları içinde son kez evlerine bakmış. Mahalledeki arkadaşlarıyla vedalaşmış annesinin elini tutup arabaya binmiş. Minik Civciv araba köşeyi dönene kadar arkadaşlarına el sallamış. Bundan sonra arkadaşlarını göremeyecek olmanın üzüntüsünü yaşıyormuş. Birlikte geçirdikleri onca zaman artık bir hatıra olarak kalacakmış. Minik Civciv arabada giderken annesine” Yeni bir yere taşınmak çok zormuş anneciğim anladım” demiş annesi minik civcivin üzgün olduğunun farkına varıp teselli vermiş.

Annesi minik Civciv’e:

– Merak etme benim minik civcivim yeni yuvamızı da çok seveceksin. Yeni dostlarımız, güzel arkadaşlıklarımız olacak bunları düşünerek mutlu ol tamam mı demiş.

Minik Civciv üzgün üzgün başını sallamış. Aslında bir sürü şey varmış. Acaba yeni taşındığı yer nasıl bir yer olacakmış. Acaba arkadaşlarım olabilecek mi? diye içinden geçirirken uykuya dalmış.

Annesinin sesi ile uyanmış.

– Hadi benim minik civcivim yeni evimize geldik gözlerini aç demiş.

Minik Civciv meraklı gözlerle hemen aşağı inip yeni evlerini incelemiş. Pembe renkli sarmaşıklar, kırmızı renkli güller evin etrafını sarmış. Bahçeleri renk renk çiçeklerle süslüymüş. Ağaçlarda lezzetli görünen meyveler varmış. Minik Civciv yeni evlerini çok beğenmiş. Anne ve babasıyla birlikte eşyalarını yerleştirmeye başlamışlar minik civciv arkadaşlarının giderken hediye ettiği eşyalarını da yerleştirmiş. Onları şimdiden çok özlemiş. Pencere kenarından dışarıyı seyrederken bahçelerinin önündeki salıncak dikkatini çekmiş. Dışarıda oynamak için annesinden izin almış. Kendi kendine sallanırken bir ses duymuş.

– Merhaba ben de sallanabilir miyim acaba?

Minik Civciv başını çevirip sesin geldiği yöne doğru baktı. Sevimli bir sincap ona bakıyordu.

Minik Civciv:

– Tabii ki de sallana bilirsin. Benim adım Minik Civciv, senin adın ne? Diye sormuş.

– Benim adım sincap Cimi. Tanıştığımıza memnun oldum. Bisküvi ister misin? Diye sormuş.

Minik Civciv teşekkür ederek sincap Cimi’nin uzattığı bisküviyi almış. Birlikte oynarlarken minik bir kuzu Cimi’ye seslenmiş. Onu parka davet etmiş ancak minik civcive hiçbir şey söylememiş.

Cimi arkadaşına” hadi gidelim o halde “demiş.

Minik civciv sessiz sessiz bir kenara oturup üzülmeye başlamış. Demek ki kimse benimle oynamak istemiyormuş yoksa çağırırlardı diye düşünüyormuş. O anda Cimi gelip Minik Civciv,e:

– Minik Civciv arkadaşlarıma seni anlattım. Seninle tanışmak istiyorlar. Hadi gidelim demiş.

Minik Civciv sevinçten havalara uçmuş.

O gün çok güzel arkadaşlar edinmiş güzel bir gün geçirmiş buraya taşınmak sandığı kadar kötü bir şey değilmiş. Önemli olan minik civcivin ailesi ve arkadaşlarıyla bir arada olmasıymış.

Daha fazla uyku masalları makalesi için 4 yaş masalları kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Daha Fazla Masal okumak isterseniz Masal Oku, Çocuk Masalları, Kısa Masallar, Bebek Masalları, Uyku Masalları Kategorilerimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu