Minik Şampiyon Yarış Arabası Masalı

Yarış arabalarının yaşadığı kentte en güzel, gösterişli ve girdiği her yarışı kazanan yarış arabasının bir oğlu varmış. Minik yarış arabası tıpkı babası gibi olmak ve yarışlara katılıp kazanarak kupalara sahip olmak istiyormuş. Ama babası onun daha küçük olduğunu söylüyor ve izin vermiyormuş.

Babası izin vermese de minik yarış arabası gizli gizli yılın en büyük yarışı için hazırlanıyormuş. Elbette baba yarış arabası da hazırlanıyor ve yarışı kazanacağından da emin görünüyormuş. Büyük yarışa günler kala baba yarış arabası çok büyük bir kaza yapmış. Egzozundan siyah dumanlar çıkıyor ve marşa bastıkça da tekliyor ama hareket edemiyormuş.

Baba yarış arabası yarışa katılamayacağı ve kupayı ezeli rakibine kaptıracağı için üzgünmüş. Minik yarış arabası çekinerek babasının yanına yaklaşmış ve şöyle demiş:

-Babacığım izin verirsen yarışa ben katılabilirim senin yerine.

Oğlunun henüz hazır olmadığını düşünen babası cevap vermiş:

-Hayır olmaz, bu yarışın ne kadar çetin geçtiğini biliyorsun parçalarlar seni, kesinlikle olmaz.

Minik yarış arabası cevap vermiş:

-Babacığım ben yarışmaya hazırım. Çok dikkat edeceğime de söz veriyorum.

Kendisi yarışmaya katılamayacak olan baba çaresizce tamam demiş. Minik yarış arabası sevinçten havalara uçmuş ve babasına sarılmış.

Yaraları sarılan baba yarış arabası oğluyla birlikte yarış pistine gitmiş. Yarış başlamadan oğlunu çok dikkatli olması konusunda uyarmış. Son bir kez sarılmışlar ve minik yarış arabası pistin başlangıç noktasına gitmiş. Diğer yarış arabaları minik yarış arabasını görünce kahkahalarla gülmüşler.

-Minik çocuk sen mi bizi geçeceksin!

Minik yarış arabası onlara hiç cevap vermemiş ama bu sözler onun daha çok hırslanmasını sağlamış. Nihayet yarış başlamış ve bütün arabalar başlama düdüğü ile ileri doğru atılmışlar.

Egzoz dumanları birbirine karışırken yarışta turlar birbirini kovalamış. Minik yarış arabası önünde olan arabaları bir bir geçmiş ve liderliği yakalamış.

Son turda babasının ezeli rakibi ile kafa kafaya gidiyorlarmış. Neredeyse gücünün tükendiğini hisseden minik yarış arabası o sırada kenardan kendine bakan babasını görmüş ve onu hayal kırıklığına uğratmamak adına hızla ileri atılmış.

Bitiş çizgisini önde geçerek şampiyon olmuş ve yaralı babasını gururlandırmış.

İlgili Kategorilerimiz Mutlaka İnceleyin:

Masallar

Uyku Masalları

Bin Bir Gece Masalları

Bir Varmış Bir Yokmuş Masalları

Hikaye Oku 

Hikayeler

Uzun Hikayeler

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu