Minik Tavşan İnci ve Ailesi Masalı

Minik tavşan İnci ailesiyle gezintiye çıkmış. Bu gezi sırasında birçok bilgi öğrenmiş. Hem doğayı yakından tanıyabilmiş hem de diğer hayvanların adını öğrenmiş. Son derece eğlenceli bir günün ardından eve geri dönmüşler. Tavşan belli bir süre sonra tekrar gezmek istemiş. Fakat bu sefer tek başına olmayı daha ilgi çekici bulmuş. Ama tehlikelerin farkında bile değilmiş. Ailesi onu daha önce uyarmış. Ormana asla tek başına gitmemesi gerektiğini söylemiş. Fakat söz dinlemeyen minik tavşan tek başına ormana dalmış.

Bembeyaz tüyleriyle oldukça dikkat çeken minik tavşan yırtıcıların hedefindeymiş. Uzun bir süre bu durumun farkına varmamış. Tam ona saldıracaklarken yakın bir arkadaşı hayatını kurtarmış. Bu durum karşısında büyük bir korku yaşayan minik tavşan hemen kendini toplayıp evine dönmek istemiş. Annesinin ne kadar doğru söylediğini düşünmüş. Asla bir daha annesinin sözünden çıkmayacakmış.

Eve gittiklerinde onu kurtaran arkadaşı bütün durumu minik tavşanın ailesine anlatmış. Öfkelenen aile minik tavşana bir daha izin vermemiş. Hatasını anlayana kadar dışarı çıkamayan minik tavşan evde çok sıkılmış. Bu sefer de evde bazı etkinlikler yapmaya karar vermiş. Evi dağıtan minik tavşan annesinden azarı yemiş. Fakat bu durum sonucunda annesi çok üzülmüş. Yeniden dışarı çıkabilmesi için onu denemeye karar vermiş. Önce bazı görevleri yerine getirmesi gerekiyormuş. Eğer başarılı olursa dışarı çıkmak için izin alabilecekmiş.

Evde annesine yardım eden minik tavşan tüm görevleri eksiksiz bir şekilde yerine getirmiş. Aslında bu durum pek hoşuna gitmiş. Annesiyle yemek yapmayı öğrenmiş, evi birlikte temizlemişler ve çay saati yapmışlar. Son derece eğlenceli geçen ev maceralarına devam etmek istemiş. Hem bu durum annesinin de işine gelmiş. Birlikteyken asla sıkılmıyorlar ve bütün gün eğlenceli zaman geçiriyorlarmış. Ayrıca annesiyle birlikte dışarı çıkarken orman gezilerinde birçok farklı meyve yiyebiliyorlarmış. Minik tavşan bu sayede ailesine daha fazla yakınlaşmış. Kısa süre içerisinde aralarındaki bağ kuvvetlenmiş. Ailenin ne kadar önemli olduğunu anlamış.

Minik tavşan ve ailesi birlikte vakit geçirmekten pek keyif alırmış. Zamanla minik tavşan büyümüş ve artık tek başına vakit geçirebilmek için ormana geziye çıkmış. Nereden tehlike gelebileceğini öğrenmiş. Kendini gizleyerek ormanda keyifli bir gün sürmüş. Ama ailesinin ona verdiği öğütleri hiçbir zaman unutmamış.

İlgili Kategorilerimiz Mutlaka İnceleyin:

Masallar

Uyku Masalları

7 Yaş Masalları

8 Yaş Masalları

9 Yaş Masalları  

10 Yaş Masalları

Yeni Masallar

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu