Minik Tuna ile Bir Gün Masalı

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde kalbur saman içinde minik Tuna heyecanlı bir şekilde güne başlamış. Tuna’nın heyecan verici oyunları hem evde tek başına sıkılmasını engelliyor hem de onun hayal dünyasını ortaya koyuyordu. Evde tek başına duran Tuna anne ve babasını beklerken birbirinden farklı oyunlar keşfediyor. Bu oyunlardan biri anne ve babasının çok mutlu olacağı bir oyundu. Aslında bir nevi temizlik oyunu olsa da Tuna bu oyun sayesinde son derece rahatlıyor.

Tuna’nın çeşitli oyunlarıyla bütün gün keyifle yaşanabilirdi. Aslında Tuna’nın bir kardeşi olsa ya da arkadaşı daha keyifli olabilirdi. Fakat tek başına olduğu için buna göre oyunları seçmesi gerekiyor. Tuna keyif alacağı oyunları bulmak için evdeki çeşitli eşyaları kullanıyor. Her çocuğun bilmediği çeşitli özellikleri bulunan Tuna’nın ev temizliği konusunda büyük bir tecrübesi var. Aslında temizlik yapsa da bunu bir oyun olarak gördüğü için keyif alıyordu. Annesi ve babasının da işine geliyordu. Akşam eve geldiklerinde yarın tertemiz olduğunu görüyorlardı. Çünkü Tuna’nın en sevdiği oyun süpürgeyle oynamaktı.

Tuna bir gün annesi ve babasıyla dışarı çıkmıştı. Dışarıdaki çocukların toz ve toprak içerisinde kirli oyuncaklarla oynadığını gördü. Bu durum Tuna için son derece farklıydı. Çünkü Tuna her zaman temiz kıyafetleri ile oyun oynardı. Annesi ve babası Tuna’nın bu duruma şaşırmasına bir nevi üzülmüştü. Çünkü çocuklar toz ve toprağın içerisinde büyürler. Kendileri de çocuklukların da oyun oynarken kirlenmişlerdi. Aynı şeyin Tuna’nın da yaşaması gerektiğini düşünüyorlardı. Fakat Onu evde tek başına bıraktıklarında hiç akıllarına gelmemiştir. Artık Tuna’nın dışarıda arkadaşlarıyla oynayacak yaşa geldiğini görmüşlerdir. Tuna’nın ne kadar hayalperest bir çocuk olduğunu gördüklerinde onu artık arkadaşlarıyla dışarıda oynatmaya karar vermişlerdi.

Tuna artık dışarıda arkadaşlarıyla keyifle oynayabiliyordu. Her gün kirli sepetine dolduran çamaşırları annesi ve babasının ona ne kadar değer verdiğini gösteriyordu. Tuna bu durumdan çok memnundu ve anne babasına teşekkür etti. Bundan sonra dışarda istediği gibi oynayabilecekti. Kirlenmekten korkmayacak ve dilediği oyunu öğrenebilecekti.

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu