Miniklerin Yaş Pasta Savaşı Masalı

Bir gün miniklerin öğretmeni onlara farklı bir etkinlik düzenlemek istemiş. Enerjilerini atmaları için yaş pasta yapmaları için onlara bir alan hazırlamış. Bu alanda öğrenciler gruplara ayrılmış ve pasta yarışması başlamış. Pasta yarışmasında her grupta beş öğrenci varmış. Öğrenciler en güzel pastayı yapmak için birbirleriyle yarışmış. Bu sırada eğlenceli görüntüler ortaya çıkmış. Birbirinden farklı malzemelerle en güzel pastayı yapan kişiye ödül varmış. Bu ödül öğrenciler tarafından büyük bir ilgiyle karşılanmış. Büyük ödül sahibi olan kişiler havuz partisine katılabilecekmiş. Havuz sevinci ile beraber her öğrenci azimle en güzel pastayı yapmak için çalışmış.

Pasta yapımı sırasında öğrenciler bilmedikleri bir konuda öğretmene danışabilirmiş. Fakat başka hiç kimseye soramazlarmış. Bu pasta yapımının en büyük kurallarından biriymiş. Öğretmene soru sorma hakları üç olarak belirlenmiş. Bu kuralları yerine getiremeyen kişiler elenecekmiş. Kurallara uymak için çaba sarf eden tüm öğrenciler en güzel pasta yapma yarışında birbirleriyle kıyasıya yarışmış.

Pasta yaparken bir grup kuralları ihlal etmiş. İnternetten pasta yapımı hakkında bazı detaylar öğrenmek için cep telefonu kullanmışlar. Bu durumu fark eden diğer grup öğretmene gidip şikayet etmiş. Öğretmeni ise kuralları ihlal eden grubun diskalifiye edildiğini açıklamış. Fakat gruptan diğer kişiler hatayı kendilerinin işlemediğini söylemiş. Bu sebepten dolayı tek bir kişi yüzünden grubun elenmesini istememişler. Öğretmen bir kez daha şans vermiş ve kural ihlali yapan kişiyi gruptan uzaklaştırmış. Uzaklaştırılan kişi herkesin işine çomak sokmaya başlamış. Bu durum tüm grupları birbirine düşürmüş. Durumu fark eden öğretmen hemen müdahale etmiş.

Diskalifiye edile öğrenci diğer öğrencilerin huzurunu bozuyormuş. Öğretmen onu kenara çekip neden bu şekilde davrandığını sormuş. Yarışmanın ne kadar zorlu ve kıyasıya sürdüğünü söyleyerek kural ihlali yapmaması gerektiğini anlatmış. Kuralları daha önceden belirttiği için bu kuralları ihlal eden öğrencisini uzaklaştırmak zorunda kaldığını anlatmaya başlamış. Öğrenci durum karşısında öğretmenine pişman olduğunu söylemiş. Bir anlık hırsla yaptığını ve grubuna geri dönmek istediğini belirtmiş.

Diğer bir grupta hoşlandığı kız varmış ve o kızı etkilemek için yarışmada kural ihlali yaptığını söylemiş. Durumu anlayan öğretmen gruba dahil etmek istediği öğrencisini gruptaki diğer kişilerin fikrini alarak kabul etmiş. Gruptaki diğer kişiler pişmanlığını anladıkları küçük çocuğu aralarına tekrar istemiş. Bu sayede yarışma huzur içerisinde devam edebilirmiş. Sonunda kazanan kişi hakkıyla bu yarışmada en güzel pastayı yapan kimseymiş. Diğer öğretmenler yarışmada jürilik yapmış. Günün sonunda kazanan kişiler bir sonraki gün havuz partisine gidebilecekmiş.

Daha fazla uyku masalları makalesi için 3 yaş masalları ve hikayeleri kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merhaba,
    Uzun zamandır buradan masal okuyorum çocuğuma fakat son bir haftadır hic yeni masal gelmiyor. Bugun ilk defa 1 tanr yeni masal cikti. Sizden ricam sürekli yeni masallar yayınlayabilirseniz cok seviniriz ☺️

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu