Molly ve Kayıp Hazine Masalı

Okyanusun birinde Molly adında küçük bir balık varmış. Molly, annesi ve babası ile okyanusun en göz alıcı yerinde yaşıyormuş. Rengarenk mercan resiflerinin içinde küçük bir yuvaları varmış.

 Annesi ve Molly her sabah erken kalkıp güzel bir kahvaltı yaparlarmış. Sonra annesi ev işlerini yaparken Molly oyuncaklarıyla oynarmış. Molly’nin en sevdiği oyuncağı denizatı Lola imiş. Lola, Molly için çok özelmiş. Onu çok sevdiği büyükbabası hediye etmiş. Doğduğundan beri hep yanındaymış.

 Akşam olunca babası gelir hep beraber akşam yemeği yerlermiş. Yemekten sonra babası sallanan sandalyesine oturur, Molly’i kucağına alıp ona büyülü masallar anlatırmış. Molly masal dinlerken babasının kucağında uyuyakalırmış.

 Günler günleri geçmiş ve Molly büyümüş. Artık okula gitme zamanı gelmiş. Biraz heyecanlı ve endişeliymiş. Annesi bu durumu fark etmiş. “ Neyin var tatlım? Benimle paylaşmak ister misin? “ demiş. 

 Molly “ Sadece biraz endişeliyim anne” demiş. Annesi “ Merak etme tatlım. Yeni bir şey seni endişelendirebilir. Eğer istersen Lola’yı da çantanda götürebilirsin. “ demiş göz kırparak.

 Sabah olmuş Molly, annesi ve babası okulun yolunu tutmuşlar. Molly çok ama çok heyecanlıymış. Okulun kapısına geldiklerinde komşuları Juno’yu görmüş. Juno ve Molly aynı sınıftaymışlar. İkisi de buna çok sevinmişler.

 Her gün okula gidip yeni şeyler öğrenmişler. Teneffüslerde arkadaşlarıyla keyifli oyunlar oynamışlar. Molly okulda geçirdiği zamanı çok sevmiş. Okula gitmek için can atıyormuş.

 Bir gün derste öğretmeni kayıp hazineden bahsetmiş.”Eski zamanlarda çok gaddar bir korsan varmış. Gemisi değerli eşyalarla dolup taşarken bir gün fırtınaya tutulmuş. Gemisi alabora olmuş ve bütün hazinesi okyanusun derinliklerine batmış. Zaman içinde tüm parçalar bulunmuş. Ama değerli taşlarla işlenmiş madalyon dışında.” diye anlatmış öğretmeni. Bu hazinenin masalını babası her gece anlatırmış Molly’e. “Ben bu masalı biliyorum .” demiş yavaşça Juno’ya.

 Juno’nun doğum günü gelmiş. Tüm arkadaşlarını evine doğum gününe davet etmiş Juno. Molly arkadaşına çok sevdiği midyelerden özel bir kolye yapmış . Güzel bir kutuya koyup üzerine resimler çizerek kutusunu da süslemiş.

 Doğum gününde pasta yemişler ve bahçede oyun oynamaya çıkmışlar. “Bana bir soru sor”  oyunu oynamışlar. Sıra Molly’e geldiğinde arkadaşlarından biri “Çantanda ne var “ demiş.  Molly’nin çantasında en sevdiği oyuncağı Lola varmış. Molly tam çantasından çıkarırken yavru bir köpekbalığının onlara doğru geldiğini görmüş. Bütün çocuklar çığlık atıp kaçmışlar. Molly kaçarken fark etmiş ki Lola yok!

 Lola Molly’nin en sevdiği oyuncağıydı onu bulmalıydı. Bahçeye çıktığında köpekbalığı gitmişti. Her yere baktı Lola yoktu. O sırada Juno “Burada gördüm onu. Ama sıkışmış çıkaramıyorum” diye bağırmış.

 Lola kayalıkların arasına sıkışmış. Molly onu çekip çıkarmaya çalışırken karnından yırtılıvermiş Lola. Molly oturmuş denizatına sarılıp ağlamaya başlamış. Juno “Üzülme onu bulduk. Annen onu tamir eder.”  demiş ve arkadaşına sarılmış.

 Molly kaldırıp Lola’nın yırtılan yerine bakmış. Parıl parıl parlayan bir şey görmüş. Yavaşça çıkarıp bakmış ki o da ne! Gözlerine inanamamış. Üzeri değerli taşlarla süslü bir madalyon. Meğer kayıp hazine Lola’da gizliymiş. Juno ile birbirine sarılıp sevinç gözyaşları dökmüşler bu kez.

Daha fazla masal okumak isterseniz Çocuk Masalları kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Daha Fazla Masal okumak isterseniz Masal Oku, Çocuk Masalları, Kısa Masallar, Bebek Masalları, Uyku Masalları Kategorilerimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu