Neşeli Şehir Masalı

Bir zamanlar, Neşeli Şehir’de Enes, Ela ve Can adında üç yakın arkadaş yaşarmış. Bu arkadaşlardan her birinin ilgi alanları, hayata bakış açıları farklıymış. Fakat buna rağmen bu üç arkadaş, birbirlerinin farklı taraflarını benimsemeyi, anlaşmayı ve birbirleri ile keyifli vakit geçirmeyi başarırmış. Enes, hep sporla ilgilenir ve arkadaşlarını da harekete geçmeye teşvik edermiş.

Sık sık hareket etmenin insan sağlığı üzerindeki olumlu etkilerinden haberdarmış. Ela, kitaplara ve sanata ilgi duyarmış, sürekli hayal gücünü geliştirmeye çalışırmış. Dünyayı, çevresini, ağaçları, hayvanları ve insanları daha farklı görür, sık sık hayal gücü dünyasında yolculuklara çıkarmış.  Can ise doğayı ve bitkileri çok sever, onları korumaya önem verirmiş. Hayvanlar için, içerisinde sıcak bir sevgi besler, onlarla vakit geçirmeyi severmiş.

Bir gün, bu üç arkadaş, buluşmadan önce, kendi ilgi alanları hakkında yeni ve daha önce duymadıkları bir şey öğrenmeye, bunları da birbirlerine anlatmaya karar vermişler. O gün geldiğinde ve parkta buluştuklarında her biri kendi ilgi alanlarında harika bir şeyler öğrenmiş. Enes, basketbolda yeni bir hareket keşfetmiş, Ela, muhteşem bir resim yapmış, Can ise bitkilerin bakımı hakkında ilginç bilgiler edinmiş. Birbirlerine öğrendiklerini heyecanla anlatmaya başlamışlar.

Böylece, her biri diğerlerinin ilgi alanlarına saygı duymayı ve onları desteklemeyi öğrenmiş. Üç arkadaşın hepsi, her bir insanın farklı özelliklere, farklı ilgi alanlarına sahip olabileceğini, önemli olanın bu farklılıklara saygı duymak olduğunu anlamış.  Enes, Ela’nın resimlerine hayran kalıp onu spora davet etmiş, Ela da Enes’in basketbol maçlarına katılmış. Can ise ikisine de doğa yürüyüşlerine gelmelerini önermiş.

Bu deneyim, onlara farklı ilgi ve yeteneklerin bir araya gelerek harika şeylerin oluşabileceğini göstermiş. Her biri kendi özelliklerini sevmeyi, aynı zamanda diğerlerinin özelliklerini de takdir etmeyi öğrenmiş. Neşeli Şehir, dostluk ve çeşitliliğin güzelliklerini yaşayan bu üç arkadaşla daha da renklenmiş. Bugünden sonra üç arkadaş, nerede farklı özelliklere, ilgi alanlarına sahip insanlar görseler, arkadaş olmayı iple çekmiş. Üç arkadaşın da bitmek tükenmek bilmeyen bir merakı, ilgisi varmış. Zamanla üç arkadaş, yeni arkadaşlar da edinerek, günlerini hep beraber, daha büyük bir neşe içerisinde geçirmeye başlamış.

Daha Fazla Uyku Masalları İçin Uyku Masalları Kategorimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu