Nikola Tesla Kısaca Kimdir?

Nikola Tesla, Avusturya-Macaristan asıllı Amerikalı bir mühendis, icatçı ve fizikçiydi. 1856 yılında Sırbistan’da doğdu ve 1943 yılında ABD’nin New York şehinde hayatını kaybetti. Tesla, elektromanyetik teori, alternatif akım elektriği, mikrodalga teknolojisi ve X-ışınları gibi birçok fiziksel konuda önemli katkıları bulunan önemli bir figürdür.

Tesla, ilk olarak Westinghouse Electric Corporation’da çalışmaya başladı ve burada AC elektrik sistemi için patentler aldı. Daha sonra kendi elektrik şirketini kurdu ve birçok icat ve keşif gerçekleştirdi.

Tesla, çalışmaları ve icatları ile elektriğin üretim, dağıtım ve kullanımının yanı sıra radyo ve mikrodalga teknolojisi, uzaktan kumandalı araçlar ve robotlar gibi birçok alanda da katkıları bulunan bir isimdir. Bugün hala birçok araştırmacı ve mühendis tarafından ilham kaynağı olarak görülmektedir.

Daha Fazla Masal okumak isterseniz Masal Oku, Çocuk Masalları, Kısa Masallar, Bebek Masalları, Uyku Masalları Kategorilerimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu