Noel Baba Masalı

Evvel zaman içinde, yılın son günü lapa lapa kar yağmış. Uzak diyarlarda yağan karı izlemek için insanlar camlara çıkmış. Cama çıkan çocuklar arasında Selim de varmış. Selim kar yağışını çok severmiş. Aynı zamanda bu sene Noel baba ile tanışacağına eminmiş. En büyük hayali ondan hediye gelmesiymiş. Noel baba ile daha önce tanışan arkadaşları olmuş fakat kendi evlerine daha önce hiç gelmemiş.

Öğlen saatlerinde yeni yılın heyecanını içinde hisseden Selim, mutlu mesut bir yaşantı süren bir çocukmuş. Sürekli güler, insanları çok severmiş. Herkesle arası iyiymiş. En büyük beklentisi ise yıl başı gecesinde Noel babanın ona oyuncak araba getirmesiymiş. Oyuncak arabaları çok severmiş ama ailesinin durumu olmadığı için oyuncak araba yokmuş. Büyüyünce araba yarışçısı olmak istiyormuş.

O gün Selim tüm gün arkadaşları lapa lapa yağan kar altında oyunlar oynamış. Arkadaşları ile birlikte oyun oynamak ona çok büyük zevk veriyormuş. Mutlu, mesut bir şekilde oyunlar oynarken aynı zamanda aklında da sürekli Noel baba varmış. Onun gelmesini iple çekiyormuş. Bundan o kadar eminmiş ki tüm arkadaşlarına Noel babanın geleceğini anlatmış.

Akşam vakti olmuş ve aile hep birlikte yıl başı ağacını süslemişler. En güzel yemekleri hazırlamışlar. Yeni yılı birlikte keyifli bir şekilde geçirmek istemişler. Güzel güzel zaman geçirmek, mutlu olmak onların hayaliymiş. Selim’in babası nedense o gece eve biraz geç gelecekmiş. Bu nedenle içi biraz burkulmuş ama Noel baba heyecanı onu dik tutmayı başarmış.

Selim Noel babanın kendisine hediyeler getireceğinden eminmiş. Aslında çok büyük hediye hayali yokmuş. Sadece oyuncak araba istiyormuş. Aslında oyuncak arabadan daha çok Noel baba ile tanışmak en büyük isteği ve hayaliymiş. Mutlu mesut günler geçirirken bir de Noel baba ile tanışmak onu çok sevindirecekmiş.

Selim’in babası Akşam saatlerinde eve gelmiş. Selim çok büyük bir heyecanla ‘’ Baba bu gece noel baba gelecek mi?’ demiş. Babası ise ‘’ Evet oğlum gelecek. İstediğin hediyeyi de sana getirecek’’ demiş.

Akşam olmuş hep birlikte eğlenmişler. Selim tüm gece Noel babayı beklemiş. Bir ara odasına gitmiş ve yatağına uzanıp Noel baba geliyor mu camdan bakmış. Sonrasında yatağına yatmış ve uyuyakalmış.

Tam o esnada Selim’in babası Noel baba kostümü giyerek Selim’in odasına girmiş. Selimi öperek uyandırmış ve ona çok sevdiği oyuncak hediyeyi varmış. Selim şaşkınlık içinde ne olduğunu anlamamış. Sonra biraz ayılmış ve mutluluğu kulaklarına varmış. O kadar çok mutlu olmuş ki kendisini rüyada sanmış. Sonra babası ona ‘’ Bu sene çok iyi bir çocuk oldun ve bu hediyeyi hak ettin. Sen her zaman her şeyin en iyisini hak ediyorsun. Seni annen ve baban çok seviyor’’ demiş.

Selim tüm gece uyumadan o anları tekrar tekrar gözünde canlandırmış. Hayatının en mutlu gününü yaşadığını düşünmüş. Sonrasında da oyuncak arabası elinde uyumuş. Ertesi gün ise anne ve babasına dün gece yaşadıklarını çok mutlu bir şekilde anlatmış…

Bazen insanlar çocuklarını mutlu etmek için var güçleri ile mücadele ederler. Bu mücadelede her zaman çocuklar istediklerine erişmez. Ama bilmeleri gereken anne ve baba her zaman elinden gelenin daha fazlasını yapar. Hikayemizde sizlere bunu anlatmaktadır. Herkes annesini ve babasını çok severek onlara anlayış ile yaklaşmalıdır.

Masallarımız ile sizlere yeni sürprizler sunmaya devam edeceğiz. Sitemiz vasıtası ile en güzel masalları okumaya devam edebilirsiniz.

Siz değerli okurlarımızın yorumlarını bekliyoruz lütfen yorum yapmayı unutmayınız 🙂
Daha fazla masal okumak isterseniz Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. şu an tarih 29 mayıs 2022 bu masalı sevgilime okudum ve her gece uyumadan önce ona masallar okuyup uyutuyorum onu çok seviyorum iyi ki benimsin güzeller güzeli kızım (Ece’m)

  2. Şuan tarih 10 Aralık 2022 by masalı sevgilime okudum ve her gece ona masallar okuyup uyutuyorum biricik sevgilime çok seviyorum iyiki varsın minik kızın (burcu’m)

  3. 7 Ağustos 2023 bu masalı biricik sevgilime okudum ve uyudu o uyumadan önce ona masallar okuyorum onu çok seviyorum iyi ki varsın iyi ki benimsin güzeller güzeli kızım (Ece’m)

  4. Saat gece 03.10 bugün 6 eylül çarşambaya bağlanan gece bu masalı sevgilime okudun ve birtanem aramada uyuya kaldı benim ailem biraz sıkıntılı hatta yok desem yeridir ortaokuldan beri bana hem anne hem baba oldu sevgilimi çok seviyorum iyi ki var (S)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu