Ormanda Yangın Masalı

Bir zamanlar, uzak bir ormanda bir sürü hayvan dostluk içinde yaşıyorlarmış. Birlikte yemek yerler ve oyun oynarlarmış. Ancak bir gün bu mutlulukları korkuya dönüşmüş çünkü ormanda büyük bir yangın çıkmış. Bütün hayvanlar telaş içerisinde oradan uzaklaşmaya çalışıyormuş. Ancak yanan ağaçların arasında mahsur kalan hayvanlar da bulunmaktaymış. O an da kurtulan hayvanlar arkadaşlarını o halde görünce cesaretlerini toplayarak arkadaşlarını kurtarmaya gitmişler.

Alevler gittikçe büyüyor ve hayvanları çok korkutuyormuş ancak arkadaşlarını o şekilde bırakamazlarmış. Hepsi kendi özelliklerini kullanarak hızlı bir şekilde mahsur kalan hayvanları kurtarmaya başlamışlar. Tam herkes sağlıklı bir şekilde kurtuldu derken arkada bir yavru geyiğin mahsur kaldığını görmüşler. Geyik artık dayanamayarak bayılmış. Alevler artık daha da yükselmiş. Arkadaşlarının orada mahsur kaldığını ve üstelik bayıldığını gören hayvanlar telaştan tekrar çığlık çığlığa kalmışlar. Çok sevdikleri minik yavru geyik orada neredeyse yanarak ölmek üzereymiş.

Derken aslan koşarak kendini ateşin içine atmış ve gözden kaybolmuş. Alevlerden dolayı artık hiçbir şey görünmüyormuş. Hayvanlar aslan ve geyiğin alevlerin içinde kalıp öldüğünü düşünerek ağlamaya başlamışlar. Arkadaşlarını kurtaramamış olmanın hüznüyle kendilerinden geçerken alevlerin içerisinden kendilerine doğru gelen bir şey görmüşler. Bunun ne olduğunu anlamaya çalışırken ağzında yavru geyikle beraber aslanın geldiğini görmüşler.

Hüzün çığlıkları yerini sevinç nidalarına bırakmış. Aslan ve yavru geyik ciddi anlamda yaralanmışlar. Bu yüzden hayvanlar hemen onları tedavi etmeye ve yaralarını sarmaya başlamışlar. Bir süre sonra insanlar gelerek yangını söndürmüşler. Hayvanlar o sırada çoktan ormanın derinliklerine sığınmış ve birbirlerinin yaralarını sarmaya başlamışlar. Bir süre sonra yavru geyik uyanmış, aslanında yaraları sarılmış.

Bu yangın hayvanların gerçekten yıpranmasına ve hüzünlü olmasına sebep olmuş. Bundan dolayı da hayvanlar tamamen iyileşince beraberliklerinin şerefine bir kutlama yapma kararı almışlar. Neyse ki hayvanların yaraları bir süre sonra iyileşmiş ve dillere destan bir kutlama yapmışlar. Herkes birbirine hediye vererek dostluklarının kıymetini dile getirmişler. Yaşadıkları felaket hayvanların birbirlerine daha sıkı sarılmasına ve dostluklarının artmasına neden olmuş. Ve sonsuza kadar beraber ve huzurlu bir şekilde ormanlarında hayatlarını sürmüşler…

Daha Fazla Çocuk Masalları İçin Kısa Masallar Kategorimizi Ziyaret Ediniz.

Daha Fazla Masal okumak isterseniz Masal Oku, Çocuk Masalları, Kısa Masallar, Bebek Masalları, Uyku Masalları Kategorilerimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu