Ormandan Kovulan Zorba Kirpi Masalı

Evvel zaman içinde bütün hayvanların kardeşçe yaşadığı bir orman varmış. Bu ormanda bütün hayvanlar kardeşçe yaşarken kirpi diğer hayvanlara yaptığı zorbalıklar ile onları canlarından bezdiriyormuş. Doğanın kendisini koruması için verdiği oklarını diğer hayvanları rahatsız etmek ve zarar vermek amacıyla kullanıyormuş. Oklarını fırlattığı hayvanların canı yandığında onlar ağlarken o ise gülüyor ve bu durumdan çok mutlu oluyormuş.

Ormanın o bölgesinde yaşayan tavşanlar, fareler, ceylanlar ve diğer hayvanlar zorba kirpiyi uyarıyor ve bu davranışlarından vazgeçmesini söylüyorlarmış. Ama onlar ne derse desin zorba kirpi zorbalığından bir türlü vazgeçmiyormuş.

Onun okları yüzünden yaralanan ve sürekli canı yanma korkusu ile rahatça dolaşamayan hayvanlar çareyi ormanın kralı aslana başvurmakta bulmuşlar.

Aslan kendisinden yardım isteyen hayvanları dinlemiş ve yaralarını incelemiş. Kendisine gelen tavşanlar, fareler, ceylanlar hatta küçücük kuşlar bile yaralıymış. Bu duruma ormanın kralı aslan çok öfkelenmiş. Benim ormanımda zorbalara yer yok demiş. Hemen kirpinin yanına getirilmesini istemiş.

Ormanın kralı aslanın önüne getirilen kirpi bu zorbalıkları neden yaptığı sorulduğunda ise sadece eğlenmek için yaptığını söylemiş. Onun bu sözleri aslanı çok öfkelendirmiş. Hemen kirpinin ormandan sürülmesi için emir vermiş.

Kurt ve fil kirpiyi ormanın dışına kadar götürmüşler ve bir daha gelmemesi için de uyarmışlar. Zorba kirpi önce buna önem vermemiş. Ben de başka hayvanlar bulur, onlara ok atarak rahatsız eder eğlenirim diye düşünmüş.

Ama durum hiç de öyle değilmiş. Çünkü etrafında ok atabileceği ve rahatsız ederek eğleneceği hayvanlar yokmuş. Çok canı sıkılıyor ve yalnızlıktan bunalıyormuş. Günler boyunca dolaşmış ama bırak zorbalık yapmayı onunla arkadaşlık yapacak bir tek hayvan bulamamış.

Son çare ormanın kıyısına gitmiş ve ormana geri dönmek istediğini belirtmiş. Yaptığı zorbalıklardan bıkan diğer hayvanlar onun bu isteğini kesinlikle kabul etmemişler. Eğer girersen ormanın kralı aslana söyleriz seni demişler. Hayatı boyunca oklarıyla zorbalık yapmanın cezasını kirpi kalan ömrünü tek başına geçirerek ödemiş. Yapılan hiçbir suçun ve zorbalığın cezasız kalmadığını anlamış ve pişman olmuş ama son pişmanlık fayda etmemiş.

İlgili Kategorilerimiz Mutlaka İnceleyin:

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu