Ormanın Derinliklerinde Yaşayan Ejderha

Uzak diyarlarda, bir yerlerde yan yana olan bir orman ve bir köy varmış. Köyde yaşayan halk, bir süre sonra ormana girmeye korkar olmuş. Ormanın içinde büyük mü büyük bir ejderha yaşarmış. Ejderha çok kızdığı zaman ağzından ateş çıkarır, etrafı bir çırpıda yakıp kavururmuş.

Köy ahalisi bir ihtiyacı olduğu zaman ormanın çok derinliklerine girmeden işlerini görmeye çalışırmış. Bunu yaparken de ormana kalabalık girip birbirlerini kollamaya çalışırlarmış. Fakat bugüne kadar olumsuz denilebilecek herhangi bir şey yaşanmamış. Fakat ejderha ile ilgili anlatılanlar insanların kalbine büyük bir korku salmış.

Köy halkı arasında ejderha ile ilgili efsaneler dolaşıyormuş. En küçüğünden en büyüğüne kadar herkesin dilinde ejderha varmış. O kadar çok anlatılmış ki ejderha herkesin rüyasına girer olmuş. Köy halkının birçoğu ise korkudan uyuyamaz bir hale gelmiş. Köy halkında resmen hayat duracak bir seviyeye gelmiş.

Bu duruma dayanamayan Mustafa isimli bir genç, ormanın derinliklerine gitmeye karar vermiş. Giyinmiş kuşanmış, gerekli olabilecek tüm teçhizatı yanına almış ve yola koyulmuş. Uzunca bir mesafe kat etmiş. Ormanın derinliklerine doğru durmaksızın yürümeye devam etmiş. Yürüdükçe ormanın bilinmeyen noktalarını keşfetmeye başlamış. İlerlemiş ve büyükçe bir mağaraya varmış.

Derin derin nefes alıp vermiş Mustafa. Bu mağara ejderhanın kaldığı yere benziyormuş. Ufak ve sessiz adımlarla mağaranın ağzına doğru yürümüş. Mağaraya yaklaşınca zifiri karanlığın içinde parıldayan iki iri göz fark etmiş. Ejderha ile göz göze gelmiş. Kalbi yerinden çıkacak gibi olmuş. Korkmuş!

Mustafa’yı karşısında gören ejderha mutluluktan havalara uçmuş. Onun sevindiğini gören Mustafa gördüklerine inanamamış. Ejderha efsanelerde anlatıldığı gibi tehlikeli ve korkunç değilmiş. Bu konuda yanıldıklarını fark etmiş. Hemen oracıkta ejderha ile arkadaş olmuş. Tam olarak o an, büyük bir sorunu çözdüğünü fark etmiş ve mutlu bir şekilde yola çıkmaya hazırlanmış.

Mustafa, yola koyulmaya hazırlanmış. Ejderha ile vedalaşmış ve onu sık sık ziyaret edeceği yönünde söz vermiş. Ormanın içinden geldiği yöne doğru adımlarını hızlandırmış. Kilometrelerce yol yürüdükten sonra köye varmış ve işin aslını köy ahalisine bir bir en ince detayına kadar anlatmış. Gerçeği öğrenen köy halkı, rahat bir nefes almış ve hayatına kaldığı yerden sorunsuz bir şekilde devam etmiş. Mustafa ile birlikte köy halkı ejderhayı ziyarete gitmişler sık sık. Bundan sonra da hiçbir şekilde önyargılı davranmamaya söz vermişler.

İlgili Kategorilerimiz Mutlaka İnceleyin:

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu