Ormanın Derinliklerine Yolculuk Masalı

Ormanda gezmeyi seven Liya bir gün çok özel bir yer keşfetmiş. Bu özel yer adeta keşfedilmemiş ve el değmemiş bir yermiş. Minik zebra Liya burada saatlerce vakit geçirmek istemiş. Fakat eve gitmesi gerekiyormuş. Akşam olmadan önce evde olması gerekliymiş. Ama etraf o kadar büyüleyiciymiş ki birbirinden farklı meyve ağaçları bulunduğu için dikkati dağılmış. Bütün meyvelerden yemiş. Meyveler o kadar lezzetliymiş ki bir sürü meyve yiyen minik zebranın uykusu gelmiş. Karnı doyan ve çok mutlu olan minik zebra akşamı fark etmeden karanlığa kalmış.

Eve gitmeyen minik zebranın ailesi onu merak etmiş. Nerede olduğunu arkadaşlarına sormuşlar. Fakat arkadaşlarından hiçbir haber alamamışlar. Her geçen dakika daha fazla korkan minik zebranın ailesi ormanda onu aramaya çıkmış. Ormanda bıraktığı işaretleri takip etmeye çalışmışlar. Ayak izlerinden onun nerede olduğunu bulmak istemişler. Bazı yerlerde az da olsa minik zebranın ayak izlerine rastlamışlar. Bu ayak izleri hiç bilinmeyen bir yere gidiyormuş.

Zebranın ailesi sabaha karşı onu bulmuş. Bir sürü meyve yiyen zebranın karnı şiş bir şekilde bir ağacın gölgesinde uyuduğunu görmüşler. Ailesi onu görünce çok rahatlamış. Fakat annesi hemen onu uyandırmak istemiş. Başına bir şey geldiğinde korkmuş. Çünkü bu gizli diyardaki meyveler sihirliymiş.

Kendince çok özel bir yer keşfettiğini sana minik zebra aslında yasaklı bir bölgedeymiş. Çünkü ormandaki bütün canlılar gizli yerin meyvelerini yemezmiş. Bu meyveler zehirliymiş ve tüm bildiklerini unutturmuş. Hatta saatlerce uyutucu etkisi varmış.

Gizli bir şekilde girmemesi gereken bir yere giren küçük zebra cezalandırılacakmış. Fakat ormanlar kralı bu cezayı hafifletmiş. Çünkü zebra bu alandan habersizmiş. Bu sebepten dolayı bilmediğini düşünerek cezayı kaldırmış. Küçük zebra ve ailesi rahat etmiş.

Artık ailesinden hiçbir şey saklamayacak olanı zebra yaptığı hatanın farkındaymış. Bundan sonra ailesinden izin alarak dolaşacakmış. Annesi ve babasından hiçbir şey saklamayacakmış. Çünkü başına gelenler yüzünden çok pişman olmuş. Hem kendi hem de ailesini zor duruma düşürmüş. Söz dinleyen bir çocuk olacak ve ailesini üzmeyecekmiş.

İlgili Kategorilerimiz Mutlaka İnceleyin:

Masallar

Uyku Masalları

Bin Bir Gece Masalları

Bir Varmış Bir Yokmuş Masalları

Hikaye Oku 

Hikayeler

Uzun Hikayeler

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu