Ormanlar Kralı Aslanın Kurtardığı Tavşan Masalı

Etrafında yemyeşil çayırların olduğu bir ormanda ormanın kralı aslanın yönetiminde bütün hayvanlar barış içinde yaşıyorlarmış. Ormanda asla kavgalar çıkmıyor, aralarında anlaşmazlıklar olan diğer hayvanlar arasında aslan kral adaletle karar veriyormuş.

Böyle mutlu mesut yaşarlarken birden ormana başka bir ormandan bir tilki gelmiş. Onun geldiği ormanda hiç kural yokmuş ve tilki yakaladığı kendinden küçük hayvanları yiyormuş. Ormanda barış içinde yaşayan hayvanları gördüğünde çok şaşırmış. Tavşanla kurt, ceylan ile sırtlan bir arada duruyor ve asla güçlü olan güçsüz olanı yemiyormuş.

Bu durum ona çok anlamsız gelmiş ve karnı acıktığında ise avlanmaya çıkmış. Ne yiyebilirim diye dolaşırken uzakta beyaz ve şişman bir tavşan görmüş. “Ooo ne güzel bu tavşanı yakalarsam ne güzel karnım doyar” diye düşünmüş. Hemen tavşanın yanına yaklaşmış ve ona doğru pençelerini uzatmış. Tavşan bir anda tilkinin niyetini anlamış ve kaçmaya başlamış.

Tavşan canını kurtarmak için kaçarak ormanın kralı aslanın yanına gitmiş. Aslan nefes nefese yanına gelen tavşana “Neden kaçıyorsun, ne bu halin?” diye sormuş. “Tilki beni yemeye çalıştı elinden kurtulup kaçtım koru beni kralım.” demiş.

Ormanın kralı aslan bu duruma çok kızmış. Ve öfke ile kükrerken karşısında tavşanı kovalayan tilkiyi görmüş. “Sen ne yaptığını sanıyorsun, benim ormanımda hiçbir hayvanı yiyemezsin!” demiş. Tilki ormanın kralı aslanı dinlememiş ve tavşanı yakalamak için bir hamle daha yapmış. Öfkesi daha fazla artan ormanın kralı aslan tilkiyi yakalamış. “Şimdi ben seni yersem ne olacak peki?” diye sormuş. Çok korkan tilki “Aman kralım ben ettim sen etme!” diye yalvarmış.

Ormanın kralı aslan “Seni tek bir şartla bırakırım.” demiş. Çaresiz kalan tilki “Tamam şartın neyse kabul ediyorum kralım.” demiş. “Şartımı söylüyorum, hemen ormanımdan çıkıp gideceksin ve bir daha asla bu ormanda yaşayan hayvanları avlamaya ve yemeye çalışmayacaksın. Eğer bu durum tekrar ederse asıl yenilen sen olursun.” demiş. Tilki aslanın bu şartını hemen kabul etmiş ve ormandan arkasına bile bakmadan kaçmış. Tavşan hayatını kurtaran aslana, “İşte sen bu adaletli ve halkını koruyan tavrınla sen bizim kralımızsın!” demiş.

İlgili Kategorilerimiz Mutlaka İnceleyin:

Masallar

Uyku Masalları

7 Yaş Masalları

8 Yaş Masalları

9 Yaş Masalları  

10 Yaş Masalları

Yeni Masallar

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu